سیم بندی ماژول روشنایی

26 اسفند 1396
ماژول دو پل

برای راه اندازی سیستم روشنایی خانه هوشمند می بایست ماژولهای روشنایی که در سه مدل تک پل، دو پل و دیمر در پروتکل ZWAVE ارائه می شوند را به سیم کشی یا کلیدهای سنتی اضافه کنید. همانطور که پیش تر نیز بیان کرده بودیم از مزایای پروتکل ZWAVE خانه هوشمند ارتباط ساده آن با سیم کشی سنتی و کلیدهای سنتی می باشد که از کلیدهای سنتی در خانه هوشمند ZWAVE به راحتی استفاده می کنیم. پس برای راه اندازی سیستم خانه هوشمند به اقلام زیر نیاز داریم.

smarthome-parsys-2

مرحله اول :  راه اندازی ماژول روشنایی خانه هوشمند

برای راه اندازی ماژول روشنایی خانه هوشمند می بایست برق ورودی این ماژول را تامین نمود. در اولین قدم از نول ورودی کلید به ماژول روشنایی اتصال برقرار کرده و از همین نول برای چراغها، لوستر، نورمخفی و هالوژن و غیره طبق تصویر زیر استفاده می کنیم.

smarthome-parsys-3

پس از نصب نول ورودی، نوبت به تامین فاز ماژول میرسد، در این مرحله از فاز تامین شده برای این روشنایی که قبل از آن فیوز B10 در نظر گرفته شده است، استفاده می شود.

smarthome-parsys-4

مرحله دوم  :  ارتباط خانه هوشمند با کلیدهای سنتی روشنایی

پس از اینکه ماژول روشنایی خانه هوشمند، توسط فاز و نول روشن شد، حال نوبت به ارتباط آن با کلیدهای سنتی میرسد، به طور مثال برای پُل اول طبق تصویر زیر سیم بندی را انجام می دهیم. قابل ذکر است از فاز ورودی برای ورودی کلید نیز استفاده می کنیم. این فاز باید با فاز اصلی وارد شده به ماژول از یک شاخه بود و یک فیوز بر سر راه آنها باشد.

smarthome-parsys-5

مرحله سوم  :  ارتباط ماژول روشنایی خانه هوشمند با چراغهای سنتی

پس از اینکه خروجی کلید را به ماژول روشنایی خانه هوشمند متصل کردیم، حال خروجی متناظر آن بر روی ماژول ( همان پُل) را به چراغ متصل می کنیم. قبل از این نول چراغ را از ورودی اصلی تامین کرده بودیم.

smarthome-parsys-6

مرحله دو و سه را برای پُل دیگر کلید نیز اجرا می کنیم

smarthome-parsys-7

حال خروجی ماژول را به چراغ پُل دیگر متصل می کنیم.

smarthome-parsys-8

پس از طی کردن مراحل بالا به راحتی توانسته اید سیم بندی خانه هوشمند را برای 2 شاخه روشنایی مجزا توسط یک کلید 2 پل سنتی انجام دهید، اگر همه چیز به درستی انجام شده باشد، چراغ داخلی ماژول روشن شده است و شما با فشردن هر پل کلید، چراغ متناظر با آن پل را روشن یا خاموش خواهید نمود. پس از سیم بندی نوبت به اضافه کردن ماژول به مرکز کنترل اصلی خانه هوشمند ZWAVE میرسد که در آموزشهای بعدی اتاق آموزش پارسیس الکترونیک به آن پرداخته خواهد شد.

مقاله‌های مشابه

آموزش ست کردن چشم بیسیم دزدگیر سایلکس

آموزش ست کردن چشم بیسیم دزدگیر سایلکس

چشم بیسیم دزدگیر سایلکس یکی از راهکارهای سریع برای پروژه هایی است که امکان نصب چشم سیمی وجود ندارد. سیم کشی چشم سخت می باشد، مصرف کننده در واحد خود مستاجر بوده و میخواهد دزدگیر سایلکس را انتقال دهد و . . . اینها دلایلی است که خیلی از مصرف کنندگان امروزه از چشم بی سیم...

بیشتر بخوانید
مشکل پخش سیاه تصاویر دوربین مداربسته H.265

مشکل پخش سیاه تصاویر دوربین مداربسته H.265

اگر در زمینه دوربین مداربسته فعالیت دارید، بسیار با این مشکل برخورد کرده اید که هنگام پخش تصویر بر روی کامپیوتر تصاویر بصورت سیاه نمایش داده می شوند. فرض کنید برای مشتری خود دستگاه رکوردر H.265 نصب کرده اید. سرقتی از پروژه اتفاق افتاده است و کارفرما به شما اعلام می...

بیشتر بخوانید
آموزش راه اندازی رله دزدگیر سایلکس

آموزش راه اندازی رله دزدگیر سایلکس

دزدگیر سایلکس مدل sg8  بجز مدل sg8-lite دارای رله خروجی اختیاری هستند که می توان برای کاربرهای مختلفی ازآن استفاده نمود. این رله اختیاری دارای کنتاکت های NO, NC هست که با ریموت و نرم افزار دزدگیر سایلکس قابلیت کنترل دارد. نحوه کارکرد این رله از طریق منو دستگاه سایلکس...

بیشتر بخوانید
آموزش ریست رمز ادمین دزدگیر سایلکس

آموزش ریست رمز ادمین دزدگیر سایلکس

آموزش ریست دزدگیر سایلکس، خیلی از مواقع پیش میاد وقتی میخواهیم تغییری در دزدگیر اماکن سایلکس ایجاد کنیم با مشکل فراموش کردن رمز ادمین دستگاه مواجه می شویم. وقتی رمز ادمین دزدگیر سایلکس را نداشته باشید امکان دسترسی به منو اصلی آن مقدور نیست و شما حتی نمی توانید ساده...

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys