سیم بندی ماژول روشنایی

26 اسفند 1396
ماژول دو پل

برای راه اندازی سیستم روشنایی خانه هوشمند می بایست ماژولهای روشنایی که در سه مدل تک پل، دو پل و دیمر در پروتکل ZWAVE ارائه می شوند را به سیم کشی یا کلیدهای سنتی اضافه کنید. همانطور که پیش تر نیز بیان کرده بودیم از مزایای پروتکل ZWAVE خانه هوشمند ارتباط ساده آن با سیم کشی سنتی و کلیدهای سنتی می باشد که از کلیدهای سنتی در خانه هوشمند ZWAVE به راحتی استفاده می کنیم. پس برای راه اندازی سیستم خانه هوشمند به اقلام زیر نیاز داریم.

smarthome-parsys-2

مرحله اول :  راه اندازی ماژول روشنایی خانه هوشمند

برای راه اندازی ماژول روشنایی خانه هوشمند می بایست برق ورودی این ماژول را تامین نمود. در اولین قدم از نول ورودی کلید به ماژول روشنایی اتصال برقرار کرده و از همین نول برای چراغها، لوستر، نورمخفی و هالوژن و غیره طبق تصویر زیر استفاده می کنیم.

smarthome-parsys-3

پس از نصب نول ورودی، نوبت به تامین فاز ماژول میرسد، در این مرحله از فاز تامین شده برای این روشنایی که قبل از آن فیوز B10 در نظر گرفته شده است، استفاده می شود.

smarthome-parsys-4

مرحله دوم  :  ارتباط خانه هوشمند با کلیدهای سنتی روشنایی

پس از اینکه ماژول روشنایی خانه هوشمند، توسط فاز و نول روشن شد، حال نوبت به ارتباط آن با کلیدهای سنتی میرسد، به طور مثال برای پُل اول طبق تصویر زیر سیم بندی را انجام می دهیم. قابل ذکر است از فاز ورودی برای ورودی کلید نیز استفاده می کنیم. این فاز باید با فاز اصلی وارد شده به ماژول از یک شاخه بود و یک فیوز بر سر راه آنها باشد.

smarthome-parsys-5

مرحله سوم  :  ارتباط ماژول روشنایی خانه هوشمند با چراغهای سنتی

پس از اینکه خروجی کلید را به ماژول روشنایی خانه هوشمند متصل کردیم، حال خروجی متناظر آن بر روی ماژول ( همان پُل) را به چراغ متصل می کنیم. قبل از این نول چراغ را از ورودی اصلی تامین کرده بودیم.

smarthome-parsys-6

مرحله دو و سه را برای پُل دیگر کلید نیز اجرا می کنیم

smarthome-parsys-7

حال خروجی ماژول را به چراغ پُل دیگر متصل می کنیم.

smarthome-parsys-8

پس از طی کردن مراحل بالا به راحتی توانسته اید سیم بندی خانه هوشمند را برای 2 شاخه روشنایی مجزا توسط یک کلید 2 پل سنتی انجام دهید، اگر همه چیز به درستی انجام شده باشد، چراغ داخلی ماژول روشن شده است و شما با فشردن هر پل کلید، چراغ متناظر با آن پل را روشن یا خاموش خواهید نمود. پس از سیم بندی نوبت به اضافه کردن ماژول به مرکز کنترل اصلی خانه هوشمند ZWAVE میرسد که در آموزشهای بعدی اتاق آموزش پارسیس الکترونیک به آن پرداخته خواهد شد.

مقاله‌های مشابه

با دوربین لامپی چرخشی آشنا شویم

با دوربین لامپی چرخشی آشنا شویم

همان طور که از اسم آن پیداست دوربین چرخشی لامپی شبیه به یک لامپ است و این امکان را به شما میدهد تا بدون نیاز به نصاب و تنها با متصل کردن آن به سرپیچ لامپ بتوانید تصاویر محدوده ی مد نظر خود را به صورت 360 درجه دریافت کنید. وقتی می گوییم 360 درجه بدین معنی است که با...

بیشتر بخوانید
آشنایی با جک سوپر لایف

آشنایی با جک سوپر لایف

یکی از جکهای پارکینگی ساخت ایران که به تازگی به بازار عرضه شده است جک سوپر لایف می باشد. این جک از تکنولوژی ایتالیا بهره برده و با کیفیت رقابتی در ایران تولید می شود.

بیشتر بخوانید
دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت دوربین مداربسته ای است که در شب ها برخلاف دوربینهای مداربسته معمولی تصویر سیاه و سفید ندارد و تصویر رنگی در شب مهیا می کند.

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys