چرا سیستمهای هوشمند ساختمان بی سیم رشد سریعتری دارند؟

4 شهریور 1393
zwave-smart-home

یکی از سوالاتی که همواره ذهن کارشناسان حوزه ساختمان هوشمند را مشغول خود کرده است رقابت سیستمهای بی سیم  (وایرلس ) با تکنولوژی ZWAVE با سیستمهای با سیم علی الخصوص KNX می باشد، در این مقاله قصد داریم تا حدودی تفاوت این دو تکنولوژی در زمینه هوشمند سازی ساختمان را مختصراًبررسی کنیم. و دلیل رشد سریعتر سیستمهای بی سیم ZWAVE را بررسی کنیم.

به جرات می توان گفت در خانه هوشمند امروزی سیستمهای با سیم یا به اصطلاح تک زوج KNX بسیاری از رویاهای ما در هوشمند سازی ساختمان و خانه های هوشمند امروزی را جامه عمل پوشانیده اند. به هیچ عنوان از قدرت KNX در خانه هوشمند نمی توان چشم پوشی کرد.

ولی معضلات آن در بازار ایران :

سیستمهای هوشمند بی سیم

  • احتیاج به تهیه زیر ساخت نصب در هنگام ساخت و ساز ساختمان ( البته KNX بی سیم نیز وارد بازار شده است ولی از نظر بنده شخصی که بخواهد کل بستر خانه هوشمند خود را بر پایه وایرلس جلو ببرد ZWAVE گزینه بهتر و مرقوم به صرفه تری در هوشمند سازی ساختمان می باشد.
  • کار کردن با نرم افزار ETS اتحادیه KNX ضمن داشتن هزینه نیاز به علم و تخصص بیشتری نسبت به سیستمهای ZWAVE دارد.
  • تجهیزات هوشمند سازی ساختمان KNX نسبت به ZWAVE  گرانتر هستند

اما نقاط قوت ZWAVE در بازار ایران:

  • سیستمهای هوشمند سازی ساختمان ZWAVE بسیار ساده می باشند و نیاز به علم تخصصی زیادی ندارند
  • سیستمهای ZWAVE را می توان به راحتی در خانه های قدیمی بدون تغییر سیم کشی استفاده نمود.
  • ادوات هوشمند سازی ساختمان ZWAVE ارزان هستند.

امیدواریم اطلاعات مختصری که در تفاوتهای این دو تکنولوژی بیان گردید بتواند کمکی در راستای انتخاب بهتر نوع خانه هوشمند داشته باشد، ضمن اینکه در انتها بایستی یادآور گردید که در این مقاله به هیچ عنوان قصد چشم پوشی بر روی قدرت و قابلیتهای گسترده KNX نسبت به ZWAVE نداریم

مقاله‌های مشابه

آشنایی با جک سوپر لایف

آشنایی با جک سوپر لایف

یکی از جکهای پارکینگی ساخت ایران که به تازگی به بازار عرضه شده است جک سوپر لایف می باشد. این جک از تکنولوژی ایتالیا بهره برده و با کیفیت رقابتی در ایران تولید می شود.

بیشتر بخوانید
دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت دوربین مداربسته ای است که در شب ها برخلاف دوربینهای مداربسته معمولی تصویر سیاه و سفید ندارد و تصویر رنگی در شب مهیا می کند.

بیشتر بخوانید
آموزش کددهی ریموت بنینکا

آموزش کددهی ریموت بنینکا

بنینکا یکی از برندهای معتبر درب اتوماتیک ساخت ایتالیا می باشد، در این مقاله آموزشی نحوه کددهی ریموت BENINCA بر روی برد HEAD که برد دربهای لولایی دو لنکه بنینکا می باشد، آموزش داده شده است.

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *