آموزش انتقال تصویر P2P

اتاق آموزش انتقال تصویر

همانگونه که می دانید برای انتقال تصویر دوربین مداربسته راههای متعددی از گذشته تا کنون وجود داشته است. طی سالیان گذشته و افزایش روز افزون استفاده از فضاهای ابری و cloud  server ها کمپانی های دوربین مداربسته هم برای انتقال تصویر به سمت این متد ها رفته اند  و از آنها حداکثر استفاده را برده اند.

راههای انتقال تصویر

  • انتقال تصویر بر بستر IP استاتیک

  • انتقال تصویر بر بستر CLOUD SERVER ( به اصطلاح بازاری P2P)

در مقاله های دیگری از اتاق آموزش پارسیس الکترونیک، انتقال تصویر با IP STATIC مورد آموزش قرار گرفته است و شما دنبال کنندگان عزیز پارسیس الکترونیک با این مقوله تا حد امکان آشنا شده اید.

به علت پیچیدگی انتقال تصویر با IP STATIC شرکتهای تولید کننده DVR و دوربین مداربسته به سمت CLOUD SERVER ها رفته و با استفاده از امکانات نرم افزارهایی مانند XMEYE و غیره راه اندازی انتقال تصویر را به طرز معجزه آسایی آسان نموده اند. همین مهم باعث شده است که دیگر افراد کمتر به سراغ IP STATIC بروند و اکثر نصابان دوربین مداربسته در پروژه های کوچک، مسکونی و تجاری ساده از شیوه P2P برای انتقال تصویر بهره ببرند.

به طور کلی اگر بخواهیم انتقال تصویر P2P را به صورت مختصر شرح دهیم، به عبارت زیر می باشد.

کمپانی سازنده DVR با یک سرور فضای ابری قراردادی منعقد کرده که به ازا هر دستگاه DVR یک کد اختصاصی و پسورد در فضای ابری برای آپلود تصاویر در این فضا تخصیص داده است.

وقتی شما دستگاه DVR  دوربین مداربسته را نصب می کنید کافی است این کد اختصاصی و پسورد را در نرم افزاری که سازنده همراه دستگاه خود ارائه نموده است و یا معرفی کرده وارد کنید، به همین راحتی تصاویر برای شما نمایش داده می شوند.

کمپانی های سازنده DVR راههای بسیار ساده ای برای این پروسه نصب نرم افزار، وارد کردن کد و پسورد در نظر گرفته اند.  آنها با استفاده از QR CODE توانسته اند شما را به راحتی لینک دانلود نرم افزار هدایت کرده و با یک QR CODE  دیگر اطلاعات کدکاربری و پسورد را داخل نرم افزار بارگذاری نمایند.

پس اگر بخواهیم پروسه انتقال تصویر P2P را به طور خلاصه بیان کنیم شامل موارد زیرمی شود:

  • کابل شبکه اینترنت را به دستگاه DVR  متصل کنید
  • وارد منو راه اندازی سریع دستگاه DVR  شوید
  • QRCODE نرم افزار را از روی صفحه نمایش با گوشی هوشمند اسکن کنید و وارد محیط دانلود و نصب نرم افزار شوید( در فیلم آموزشی شما با نرم افزار XMEYE آشنا می شوید)

    XMEYE

  • پس از نصب وارد منو DVR شده و بر روی قسمت NETWORK یا شبکه رفته و کد P2P را از داخل نرم افزار XMEYE اسکن کنید.
  • پس از طی این مراحل یک نام برای دستگاه DVR  خود در نظر می گیرید.

به همین راحتی انتقال تصویرشما راه اندازی شده است و میتوانید تصاویر را بر روی گوشی یا وسایل دیگر مشاهده کنید.

البته قابل توجه می باشد که به هیچ عنوان نمی توان برتری IP STATIC را نسبت به P2P کتمان کرد. سرورهای فضای ابری مانند هر سرور دیگر امکان قطعی، فیلتر شدن و . . . را خواهند داشت. در صورتیکه انتقال تصویر دوربین مداربسته برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است حتما از IP STATIC استفاده نمایید.

VIDEO

مقاله‌های مشابه

آشنایی با جک سوپر لایف

آشنایی با جک سوپر لایف

یکی از جکهای پارکینگی ساخت ایران که به تازگی به بازار عرضه شده است جک سوپر لایف می باشد. این جک از تکنولوژی ایتالیا بهره برده و با کیفیت رقابتی در ایران تولید می شود.

بیشتر بخوانید
دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت دوربین مداربسته ای است که در شب ها برخلاف دوربینهای مداربسته معمولی تصویر سیاه و سفید ندارد و تصویر رنگی در شب مهیا می کند.

بیشتر بخوانید
آموزش کددهی ریموت بنینکا

آموزش کددهی ریموت بنینکا

بنینکا یکی از برندهای معتبر درب اتوماتیک ساخت ایتالیا می باشد، در این مقاله آموزشی نحوه کددهی ریموت BENINCA بر روی برد HEAD که برد دربهای لولایی دو لنکه بنینکا می باشد، آموزش داده شده است.

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *