مشکل پخش سیاه تصاویر دوربین مداربسته H.265

h.265 codec

اگر در زمینه دوربین مداربسته فعالیت دارید، بسیار با این مشکل برخورد کرده اید که هنگام پخش تصویر بر روی کامپیوتر تصاویر بصورت سیاه نمایش داده می شوند. فرض کنید برای مشتری خود دستگاه رکوردر H.265 نصب کرده اید. سرقتی از پروژه اتفاق افتاده است و کارفرما به شما اعلام می کند تصاویر ضبط شده را بر روی فلش انتقال دهید تا به آگاهی تحویل دهد. شما این اقدام را انجام می دهید ولی وقتی مشتری فایل را بر روی کامپیوتر خود باز می کند، تصاویر سیاه نمایش داده می شوند. در این حالت به احتمال زیاد رکورد کاملا صحیح وظیفه خود را انجام داده است. حجم فایل درست بوده ولی کامپیوتر نمی تواند آن را پخش نماید. در این مقاله قصد داریم راهکار حل این مشکل را به شما آموزش دهیم.

عموما این مشکل زمانی رخ می دهد که شما از دستگاههای DVR|NVR یا رکوردرهای جدید استفاده می نمایید. امروزه دستگاه های 4K بسیار مورد استقبال قرار گرفته ولی به دلیل فضای زیادی که اشغال میکند ممکن است کار را برای شما دشوار کند اما با استفاده از فناوری H.265 این مشکل قابل حل میشود. این دستگاهها برای ضبط تصاویر دوربین مداربسته از فرمت فشرده سازی H.265 استفاده می نمایند. قبل از اینکه وارد بحث راهکار مشکل شویم، بیایید ابتدا با این فرمت فشرده سازی بیشتر آشنا شویم.

فرمت H.265 چیست، چرا باید از آن استفاده نماییم؟

شاید سوالی که خیلی پیش بیاید این باشد که چرا باید از فرمت H.265 استفاده کنیم ،در پاسخ باید گفت که با وجود اینکه فرمت H.265 از کیفیت بالایی برخوردار است ولی نسیت به بقیه فرمت ها حجم کمتری دارد و اینکه فرمت H.265 تصاویر را به بلوک های بزرگتری تقسیم میکند که این امر سبب میشود که عدم هماهنگی در هر بلوک با بلوک کناری خود کمتر و کمتر شود این ویژگی باعث شده که تماشای تصاویر با فرمت H.265 بهتر باشد.

h.265 vs h.264
کدک H.265 در مقایسه با H.264 تصاویر را با سایز بزرگتری کدگذاری میکند که همین امر سبب میشود که حجم فایل دخیره شده کمتر باشد به بیان ساده تر در کدک H.265 تصاویری که در چند صحنه تکراری هستند به عنوان یک صحنه کد گذاری میشوند بنابراین تعداد زیادی از صحنه ها در طول ویدیو ثابت هستند ولی در حین پخش این سیستم شماست که باید قابلیت کدگذاری با سرعت بالا را انجام دهد و از حالت فشرده خارج کند.
.

چرا ویندوز فرمت HEVC را پخش نمی کند؟

به زبان ساده و خلاصه اگر بخواهیم توضیح بدهیم، دلیل عدم پخش فرمت HEVC در ویندوز نداشتن کدک مربوط به آن است. پس ابتدا توضیحی راجع به کدک ها میدهیم که این کدک ها دستوراتی هستند در مورد نحوه رمزگذاری فایل های تصویری و صوتی که در عین داشتن کیفیت مطلوب ،فضای کمتری نسبت به بقیه فرمت ها اشغال میکند. اگر بخواهیم کدک HEVC را با بقیه مقایسه کنیم میتوان گفت که این کدک تقریبا از 25 تا 50 درصد حجم کمتری برخوردار است ولی از نظر کیفیت هیچ فرقی ندارد.کدک HEVC میتواند تا فرمت 8K پشتیبانی کند.

کدک H.265 برای ویندوز

در انتها راهکار اصلی ما برای حل مشکل سیاه نشان دادن تصاویر ضبط شده در دوربین مداربسته در رکوردرهای H.265 نصب کدک های زیر بر روی ویندوز می باشد. ابتدا سیستم عامل خود را شناسایی نمایید که از ویندوز 32 بیتی استفاده می نمایید یا 64 بیتی، سپس کدک مربوط به ویندوز خود را دانلود و به راحتی نصب نمایید.

کدک پخش H.265 یا HEVC برای ویندوز 32 بیتی

کدک پخش H.265 یا HEVC برای ویندوز 64 بیتی

مقاله‌های مشابه

برای تجهیز خانه به دوربین مداربسته چه مواردی لازم هست؟

برای تجهیز خانه به دوربین مداربسته چه مواردی لازم هست؟

همانطور که می دانید امروزه دوربین مداربسته برای آپارتمانها و خانه های مسکونی امری ضروری شده است. بسیاری از مصرف کنندگان نمی دانند برای تجهیز محل خود به دوربین مداربسته نیاز به چه ادوات دوربین مداربسته یا پیش نیازهایی دارند. لذا بر آن شدیم تا این سوال را پاسخ دهیم....

بیشتر بخوانید
چرا برای آپارتمان نصب دوربین مداربسته ضروری است؟

چرا برای آپارتمان نصب دوربین مداربسته ضروری است؟

چرا دوربین مدار بسته در آپارتمانهای امروزی ایران ضروری می باشد. جدای از بحث مشکلات امنیتی و افزایش سرقت از منازل مسکونی این روزها، نصب دوربین مداربسته در آپارتمان می‌تواند دلایل و مزایای متعددی داشته باشد. در زیر به برخی از این دلایل اشاره می‌شود: افزایش امنیت:...

بیشتر بخوانید
چگونه امنیت خانه خود را افزایش بدهیم

چگونه امنیت خانه خود را افزایش بدهیم

فزایش امنیت منزل مسکونی از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند از طریق روش‌های مختلفی انجام شود. در ادامه به برخی از این روش‌ها توسط پارسیس الکترونیک اشاره شده است. هچنین توصیه می شود در مقاله راههای سرقت از منازل مسکونی با شیوه های سرقت سارقین آشنا شوید.  1. استفاده...

بیشتر بخوانید
0 تا 100 جک پارکینگ هنگام خرید

0 تا 100 جک پارکینگ هنگام خرید

 در این مقاله قصد داریم 0 تا 100 جک پارکینگ را برای شما باز کنیم، و بتونید بهترین جک پارکینگ را برای پروژه خود انتخاب نمایید. انتخاب بهترین جک پارکینگ نیازمند در نظر گرفتن چندین فاکتور مهم است تا بتوانید یک گزینه مناسب و قابل اعتماد برای نیازهای خود پیدا کنید. در...

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *