ارائه ی استاندارد جدید برای انتقال تصویر دیجیتال

9caa2793658f3cc387f216157300b1ce_S

یکی از علل توسعه آهسته ی رزولوشن تصویر در دوربین مدار بسته ویا دوربین تحت شبکه صرف نظر از مکان فنی و فناوری لازم برای رسیدن تئوری به این وضوح تصویر در حوزه دوربین مدار بسته یا دوربین تحت شبکه,بحث های اجرایی ویژه با توجه به بستر اجرایی سامانه دوربین نظارت تصویری است.این گونه از کیفیت نیازمند پروتکل اجرایی دوربین مدار بسته HDCVI یا HDTVI و… است

با ظهور دوربین تحت شبکه 4K یا ULTRA HD در عمل مشکل ارائه وضوح تصویر بالاتر از 5 مگاپیکسل به عنوان رزولوشن بالاتر از وضوح تصویر کلاسیک FULL HD بر طرف شد.ما پهنای باند مورد احتیاج برای چنین دوربین هایی با این سطح بالا از ارسال داده در هر ثانیه مقوله ای بود که شیوه های موجود برای کاهش پهنای باند از MPEG-2 گرفته تا H264 ناکافی به نظر میرسیدند. اینک اما با ارائه ی شیوه ی نوین کاهش پهنای باند به نام H.265 یا (High Efficiency video coding) HEVC در عمل ضریب کاهش پهنای باند به ازای داده های دریافتی از یک دوربین تحت شبکه ثابت برای نمونه , به نصف تقلیل پیدا کرده است.این یعنی از این پس امکان استفاده عملیاتی از دوربین تحت شبکه با کیفیت 4K ویا بالاتر با توجه به پهنای باند مورد نیاز برای این قبیل دوربین ها موجود خواهد بود.

همسویی فناورانه با سخت افزار مهم ترین بخش از ارائه ی یک محصول موفق محسوب میشود.عملیاتی بودن ادعا های کمپانی های سازنده ی دوربین تحت شبکه با سرعت رشد بالا نیازمند بررسی همه جانبه شیوه ها , پروتکل ها و نرم افزارهای ارائه شده توسط این کمپانی هاست.

مقاله‌های مشابه

آشنایی با جک سوپر لایف

آشنایی با جک سوپر لایف

یکی از جکهای پارکینگی ساخت ایران که به تازگی به بازار عرضه شده است جک سوپر لایف می باشد. این جک از تکنولوژی ایتالیا بهره برده و با کیفیت رقابتی در ایران تولید می شود.

بیشتر بخوانید
دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت دوربین مداربسته ای است که در شب ها برخلاف دوربینهای مداربسته معمولی تصویر سیاه و سفید ندارد و تصویر رنگی در شب مهیا می کند.

بیشتر بخوانید
آموزش کددهی ریموت بنینکا

آموزش کددهی ریموت بنینکا

بنینکا یکی از برندهای معتبر درب اتوماتیک ساخت ایتالیا می باشد، در این مقاله آموزشی نحوه کددهی ریموت BENINCA بر روی برد HEAD که برد دربهای لولایی دو لنکه بنینکا می باشد، آموزش داده شده است.

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *