مقایسه دوربین مداربسته 4k با 1080P

1080P-4K

دوربین مداربسته 4K

دوربین مداربسته ای که بتواند تصویر با سایز 2160×3840 تهیه نماید را دوربین مداربسته 4K گویند. البته بایستی در نظر داشت در بازار دوربین مداربسته ایران هر دوربینی که بتواند تصویری با سایز بزرگتر از 1080×1920 ایجاد نماید را به اشتباه دوربین 4K می نامند. سایز تصویر پراستفاده این روزها به علت قیمت دوربین مداربسته، دوربین 1080P یا دومگاپیکسل یا FULL HD می باشد که با نامهای مختلف در بازار دوربین به فروش می رسد. شاید برای شما همکاران دوربین مداربسته پیش آمده باشد که وقتی تصویر اولیه دوربین 4K را به مصرف کننده خود نمایش می دهید تفاوت آنچنانی با تصویر دوربین مداربسته 2مگ در دید اول برداشت ننماید. ولی همانطور که می دانیم تصویر 4K نسبت به تصویر دوربین 2 مگ 4 برابر وضوح بیشتری دارد یا می توان گفت تعداد پیکسل تشکیل دهنده تصویر در این دوربین 4 برابر بیشتر می باشد.  این تفاوت 4 برابری در تصاویر واید مانند خیابان، فروشگاه بزرگ، منظره طبیعی به خوبی قابل لمس نخواهد بود، ولی وقتی که به جزئیات تصویر نیاز داشته باشیم، این تفاوت بصورت فاحش خود را نمایان می کند. فرض کنید در یک طلا فروشی حادثه ای رخ داده است، در این حادثه نیاز به بررسی دقیق جزئیات تصاویر دارید. حال اگر دوربین نصب شده در محل 4K باشد به راحتی ادواتی که می خواهید را می توانید با دقت خوب مشاهده کنید. یا در مثال دیگر فرض کنید در یک تصویر واید از یک خیابان، سرقتی را مشاهده نموده اید. در این سرقت با کمک دوربین 4K به راحتی در صورت تامین شرایط نوری لازم، شماره پلاک خودرو قابل مشاهده خواهد بود.

مقایسه تصویر دوربین 4K با 1080P

برای اینکه بصورت عینی گفته های پاراگراف بالا را مشاهده کنید، پارسیس الکترونیک فیلم آموزشی را برای شما زیر نویس کرده است که در این ویدئو به راحتی جزئیات بیان شده قابل لمس خواهند بود. در این ویدئو نصاب دوربین مداربسته، یک دوربین 4K را با یک دوربین 1080P مقایسه می کند. ابتدا یک دوربین 4K در یک نقطه نصب شده و از سوژه تصویر برداری می شود و سپس در همان نقطه تصویر دیگری با دوربین 2 مگاپیکسل گرفته می شود. از مقایسه 2 تصویر 2 دوربین در کنار هم، دید خوبی در خصوص تفاوت تصویر دوربین 4K با 1080P به بازدید کننده داده می شود.

 

ویدئو مقایسه 4K با 1080P

برای مشاهده ویدئو تهیه شده این مقایسه روی آیکون زیر کلیک کنید

 

VIDEO

قیمت دوربین 4K

برای مشاهده قیمت و خرید اینترنتی دوربین مداربسته 4K بر روی لوگو پارسیس شاپ کلیک کنید.

PARSYSSHOP-LOGO-SITE

مقاله‌های مشابه

آشنایی با جک سوپر لایف

آشنایی با جک سوپر لایف

یکی از جکهای پارکینگی ساخت ایران که به تازگی به بازار عرضه شده است جک سوپر لایف می باشد. این جک از تکنولوژی ایتالیا بهره برده و با کیفیت رقابتی در ایران تولید می شود.

بیشتر بخوانید
دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت دوربین مداربسته ای است که در شب ها برخلاف دوربینهای مداربسته معمولی تصویر سیاه و سفید ندارد و تصویر رنگی در شب مهیا می کند.

بیشتر بخوانید
آموزش کددهی ریموت بنینکا

آموزش کددهی ریموت بنینکا

بنینکا یکی از برندهای معتبر درب اتوماتیک ساخت ایتالیا می باشد، در این مقاله آموزشی نحوه کددهی ریموت BENINCA بر روی برد HEAD که برد دربهای لولایی دو لنکه بنینکا می باشد، آموزش داده شده است.

بیشتر بخوانید
آشنایی بازاری با کابل شبکه

آشنایی بازاری با کابل شبکه

تا کنون مقالات زیادی در خصوص کابل شبکه خوانده و با کابلهای متفاوتی در پروژه ها سر کار داشته اید. ولی شاید تا کنون مقاله دقیقی را نخوانده اید که بتوانید پس از خواندن آن مقاله، خرید دقیقتری در بازار داشته باشید و به اصطلاح با زیر و بم کابل شبکه آشنا شده باشید.

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *