فروش دوربین مداربسته در بحران اقتصاد

CCTV-Parsys

تابستان اقتصادی یا همان دوره رونق اقتصادی، پاییز اقتصادی یا همان دوره رکود اقتصادی، زمستان اقتصادی یا همان دوره بحران اقتصادی، بهار اقتصادی یا همان دوره رونق اقتصادی، این چهار دوره اقتصادی مانند چهار فصل سال یکی پس از دیگری فرا می رسند. و مدیران کسب و کارهای وابسته به سیستمهای حفاظتی امنیتی و دوربین مداربسته نیز باید برای مواجه با دورانهای مختلف اقتصادی آماده بوده و استراتژی مناسب هر دوره را در زمان مواجه بکار گیرند، از آنجا که چالشهای اصلی بازار در دورانهای رکود و بحران شکل می گیرد، روشها و استراتژیهای مواجه با دورانهای رکود و بحران اقتصادی همیشه مورد تحقیق و ارائه راهکهارهای نوین و کارآمد بوده است لذا در این خصوص نکات ذیل قابل توجه است.

  • هرچه رقابت شدیدتر شود اهمیت و ضرورت رعایت اصول بازاریابی بیشتر می شود، لذا تسلط به اصول بازاریابی و دقت در اجرای این اصول در دوره بحران و رکود از اهمیت به مراتب بیشتری برخوردار است، هزینه بازاریابی را خود را منطبق با سیاستهای منقبضانه خود افزایش دهید، تبلیغات کم هزینه مانند کانالهای تلگرام، تراکت، تماس با مشتریان سابق خود را در اولویت قراردهید.
  • باید دانست آمادگی جهت مواجه با دورانهای رکود و بحران را باید از دورانهای بهبود و رونق آغاز کرد. بنابراین کسب و کارهای که در پیش بینی دورانهای رکود و بحران عملکرد بهتری داشته باشند می توانند جایگاه بهتری در رقابت کسب نمایند. امید این می رود بازار دوربین مداربسته برای شما هنوز دارای سوددهی قابل قبولی باشد و بتوانید قبل از ورود به دوران بحران اقتصادی از الان تغییر نگرشی در سیاستهای اصلی مدیریتی خود داشته باشید.
  • مساله اصلی مدیران در دورانهای رکود و بحران، مدیریت نقدینگی است. چراکه از یک طرف خریدان تمایل به پرداخت اقساطی یا تاخیری دارند. و از طرف دیگر تامین کنندگان تمایل به دریافت وجوه به صورت نقدی و آنی دارند. این مسئله در بازار این روزهای دوربین مداربسته کاملا نمود عینی پیدا کرده است ووارد کنندگان و توزیع کنندگان شرایط فروش سخت تری را در نظر گرفته اند، لذا به گونه ای نقدینگی خود را مدیریت کنید تا تجارت شما خالی از جنس نماند، اعتبار شما خدشه دار نگردد و در کنار این فشار بیشتری برای تسویه پروژه ها یا مشتریان خود گذاشته و حسابهای اعتباری و باز را سریعتر به سرانجام برسانید
  • در دوره رکود و بحران اندازه بازار به شدت کوچک می شود و این به این معناست که جا برای شرکتهای فعال در یک بازار بسیار تنگتر شده و لذا برخی از شرکتها دچار ورشکستگی شده و از بازار خارج می شوند لذا هدف اصلی مدیران در این دوره باید حفظ بقا باشد. و اهداف توسعه ای به جز موارد خاص در این دوره جایی ندارند. تمام این مطالب برای بیان این می باشد که شرایط بحرانی اقتصادی با ما نیز برخورد خواهد نمود و اگر قوی نباشیم بایستی از این بازار خداحافظی کنیم، پس قدرت خود را بایستی افزایش دهید.
  • باتوجه به کاهش شدید توان خرید مشتریان در این دوره، دیدگاه ها و ارزشهای مشتریان نیز دچار تغییر خواهد شد. لذا مدیران در دوره بحران و رکود باید اجزای آمیزه بازاریابی (قیمت، کیفیت، ترفیع و توزیع) خود را مجددا طراحی و اجرا نمایند. توصیه می شود اگر تا کنون برند فروش در بازار دوربین مداربسته بوده اید الان نوبت آن است که سری به بازار AHD های ارزان قیمت نیز بزنید، پس از رکود اقتصادی بسیاری از مشتریان شما دنبال جنس ارزان قیمت و با کیفیت می گردند، لذا شما زودتر از آنها دست به کار شده وبرای آنها نیازشان را پاسخگو باشید.
  • به دلیل افزایش حساسیت به قیمت در این دوره،  شرکتها باید تلاش کنند با حذف کردن بخشهای پرستیژی و غیر ضروری، محصولات مناسبتری از نظر قیمتی طراحی و عرضه کنند. شاید ما تولید کننده یا وارد کننده نباشیم ولی می توان در این بازار انتخاب درست تری در هنگام خرید داشت، رمز موفقیت در این بازار خرید منطبق با نیاز مشتری می باشد. شاید از الان به بعد ما فقط پیشنهاد دهنده در بازار دوربین مداربسته نباشیم و تنها در یک رقابتی شرکت می کنیم که کارفرما از میان گزینه های زیادی می تواند انتخاب بهینه تری داشته باشد. لذا با خرید دقیق دوربین مداربسته و دیگر اقلام سیستمهای حفاظتی امنیتی سعی کنید در وندور لیست کارفرمای خود، رتبه بهتری کسب کنید.
  • باتوجه به تغییر شرایط بازار مانند افزایش رقابت قیمتی بین شرکتها و در مقابل تمایل مشتریان به خرید محصولات ارزانتر، اهداف قیمت گذاری در این دوره باید مورد بازنگری قرار گیرد. به عنوان نمونه هدف دستیابی به حداکثر سود جای خود را به هدف حفظ بقا خواهد داد. باید این خبر بد به صنف دوربین مداربسته داده شود، دیگر خبری از سود خوب در این بازار نیست، اگر می خواهید شغل خود را عوض کنید الان می توانید ولی اگر می خواهید در صنف خود باقی بمانید باید با این شرایط کنار بیایید و به امید گذر از این شرایط بحرانی خود را هر چه بیشتر از پیش آماده کنید.
  • برخلاف تصور برخی از مدیران صنف دوربین مداربسته و سیستمهای حفاظتی امنیتی، اهمیت استفاده از ابزارهای ترفیع مانند تبلیغات همچنان در این مرحله بالاست. طبیعتا شرکتهایی که توانسته اند توان نقدینگی خود را در این دوره حفظ کنند می توانند از این مزیت به نحوی مطلوب بهره جویند. در پاراگرافهای قبلی نیز مطرح گردید که در این بازار تبلیغات سهم بسزایی دارد، سهم بیشتری از درآمدهای خود را هزینه تبلیغ صحیح نمایید، با کارشناسان تبلیغات و بازاریابی حرفه ای مشورت نمایید تا هزینه خود را دقیق و با ریسک کمتری اجرایی نمایید. فراموش نکنید در دوره رکود و بحران صاحبان رسانه های تبلیغاتی نیز در شرایطی مشابه ما قرار گرفته اند. لذا با افزایش قدرت چانه زنی صاحبان صنایع امکان تهیه فضای رسانه ای با قیمتهای مناسب در این دوره بالاست، لذا با شرکتهای تبلیغاتی وارد بحثهای چانه زنی قوی شوید و شرایط را به نفع بیشتر خود تغییر دهید.
  • برخی از ابزارهای ترفیع جایگاه فروش از جمله چاشنی های فروش در این دوره از اثربخشی بیشتری برخوردار هستند. کوپنهای تخفیف، قرعه کشی و اهدای جایزه و … از این جمله اند. سعی کنید مشتریان بالفعل و وفادار خود را با هدایایی ترغیب به خرید بیشتر کنید؛ این هدایی می توانند از صنف دوربین مداربسته و دزدگیر و درب اتوماتیک و . . . باشند.
  • اگر شما هم سریال game of thrones را مشاهده نموده اید باید به شما بگویم winter is coming (زمستان در راه هست) و باید در این شرایط بد اقتصادی منتظرwhite walker ها باشید البته این امید را هم به شما می دهم همانگونه که زمستان همیشگی نیست دوره بحران اقتصادی نیز همیشگی نخواهد بود. بهار و تابستان اقتصادی سهم شرکتهایی خواهد شد که موفق شوند زمستان سرد را پشت سر بگذارند. و شرکتهایی از این دوره سخت گذر خواهند کرد که نسبت به بقیه رقبای خود اشتباهات کمتری داشته باشند و عمکرد بهتری از خود نشان دهند.

مقاله‌های مشابه

برای تجهیز خانه به دوربین مداربسته چه مواردی لازم هست؟

برای تجهیز خانه به دوربین مداربسته چه مواردی لازم هست؟

همانطور که می دانید امروزه دوربین مداربسته برای آپارتمانها و خانه های مسکونی امری ضروری شده است. بسیاری از مصرف کنندگان نمی دانند برای تجهیز محل خود به دوربین مداربسته نیاز به چه ادوات دوربین مداربسته یا پیش نیازهایی دارند. لذا بر آن شدیم تا این سوال را پاسخ دهیم....

بیشتر بخوانید
چرا برای آپارتمان نصب دوربین مداربسته ضروری است؟

چرا برای آپارتمان نصب دوربین مداربسته ضروری است؟

چرا دوربین مدار بسته در آپارتمانهای امروزی ایران ضروری می باشد. جدای از بحث مشکلات امنیتی و افزایش سرقت از منازل مسکونی این روزها، نصب دوربین مداربسته در آپارتمان می‌تواند دلایل و مزایای متعددی داشته باشد. در زیر به برخی از این دلایل اشاره می‌شود: افزایش امنیت:...

بیشتر بخوانید
چگونه امنیت خانه خود را افزایش بدهیم

چگونه امنیت خانه خود را افزایش بدهیم

فزایش امنیت منزل مسکونی از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند از طریق روش‌های مختلفی انجام شود. در ادامه به برخی از این روش‌ها توسط پارسیس الکترونیک اشاره شده است. هچنین توصیه می شود در مقاله راههای سرقت از منازل مسکونی با شیوه های سرقت سارقین آشنا شوید.  1. استفاده...

بیشتر بخوانید
0 تا 100 جک پارکینگ هنگام خرید

0 تا 100 جک پارکینگ هنگام خرید

 در این مقاله قصد داریم 0 تا 100 جک پارکینگ را برای شما باز کنیم، و بتونید بهترین جک پارکینگ را برای پروژه خود انتخاب نمایید. انتخاب بهترین جک پارکینگ نیازمند در نظر گرفتن چندین فاکتور مهم است تا بتوانید یک گزینه مناسب و قابل اعتماد برای نیازهای خود پیدا کنید. در...

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *