سناریو رایگان جلوگیری از سرقت در خانه هوشمند

HOME AUTOMATION

با توجه به گستردگی روز افزون سیستمهای خانه هوشمند و فراگیر شدن آن در ساختمانها، امکانات و قابلیتهایی خود را به عرضه ظهور می رسانند که هیچ هزینه ای را برای ساکن یا استفاده کنندگان از خانه هوشمند ندارد. یکی از مواردی که در جلوگیری از سرقت منازل مسکونی نقش بسیار بسزایی دارد ، عدم نشان دادن خالی بودن ساختمان است، به عبارت دیگر وقتی سارقین متوجه عدم حضور افراد در ساختمان شوند نقشه های راحت تری برای سرقت از ساختمانها در نظر می گیرند.

در ساختمان هوشمند یا خانه هوشمند پارسیس الکترونیک بسیاری از ادوات وجود دارند که به ما در نقشه های جلوگیری از سرقت کمک بسیاری می کنند. درواقع بدون اینکه نیاز باشد به ساختمان هوشمند خود قطعه ای اضافه کنیم و سیستم هوشمند ساختمان را دستخوش تغییر دهیم، می توان سناریوهایی را برای سیستم هوشمند ساختمان خود به کمک متخصصین هوشمند سازی ساختمان در نظر بگیریم تا بتواند به سارقین حضور ما را در خانه گوشزد نماید.

بطور مثال یک ساختمان هوشمندی را مورد بررسی قرار می دهیم که از حداقل ترین تجهیزات هوشمند سازی ساختمان مانند روشنایی هوشمند، فرستنده IR برای سیستم صوتی تصویری و سنسور تشخیص حضور برخوردار باشد. در این سیستم ساختمان هوشمند را براحتی می توان سناریویی را نوشت که برای سارقین به راحتی این حس را بوجود بیاورد که در داخل ساختمان هوشمند ما شخصی حضور دارد.

  • سناریو اول پارسیس الکترونیک :

روشنایی ساختمان هوشمند

در این سناریو در زمانی که حالت خارج از خانه فعال می باشد، می توان با زمانبندی خاصی چراغها را روشن و خاموش کرد، تا حضور صاحب ساختمان هوشمند را شبیه سازی نماید.

  • سناریو دوم پارسیس الکترونیک:

سیستم خاموش/روشن هوشمند تلویزیون

در این سناریو در خانه هوشمند به محض اینکه در ساختمان نیستیم وقتی سنسور تشخیص حضور شخصی را در پشت درب ساختمان حس کرد، تلویزیون بصورت اتومات روشن شده و با صدای زیاد خود به شخص پشت درب این حس را تلقین می نماید که در ساختمان هوشمند ما شخصی حضور دارد.

یا دو سناریو مثال زده شده برای خانه هوشمند بالا، به راحتی  به این نتیجه رسید که در خیلی از خانه های هوشمند امروزی می توان سنایورهایی بصورت رایگان پیاده سازی نمود که سیستم هوشمند ساختمان ما مفید تر و کاراتر برای ساکن ساختمان هوشمند عمل نماید.

درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان خانه هوشمند پارسیس الکترونیک تماس حاصل فرمایید.

مقاله‌های مشابه

آشنایی با جک سوپر لایف

آشنایی با جک سوپر لایف

یکی از جکهای پارکینگی ساخت ایران که به تازگی به بازار عرضه شده است جک سوپر لایف می باشد. این جک از تکنولوژی ایتالیا بهره برده و با کیفیت رقابتی در ایران تولید می شود.

بیشتر بخوانید
دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت دوربین مداربسته ای است که در شب ها برخلاف دوربینهای مداربسته معمولی تصویر سیاه و سفید ندارد و تصویر رنگی در شب مهیا می کند.

بیشتر بخوانید
آموزش کددهی ریموت بنینکا

آموزش کددهی ریموت بنینکا

بنینکا یکی از برندهای معتبر درب اتوماتیک ساخت ایتالیا می باشد، در این مقاله آموزشی نحوه کددهی ریموت BENINCA بر روی برد HEAD که برد دربهای لولایی دو لنکه بنینکا می باشد، آموزش داده شده است.

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *