سناریو رایگان جلوگیری از سرقت در خانه هوشمند

HOME AUTOMATION

با توجه به گستردگی روز افزون سیستمهای خانه هوشمند و فراگیر شدن آن در ساختمانها، امکانات و قابلیتهایی خود را به عرضه ظهور می رسانند که هیچ هزینه ای را برای ساکن یا استفاده کنندگان از خانه هوشمند ندارد. یکی از مواردی که در جلوگیری از سرقت منازل مسکونی نقش بسیار بسزایی دارد ، عدم نشان دادن خالی بودن ساختمان است، به عبارت دیگر وقتی سارقین متوجه عدم حضور افراد در ساختمان شوند نقشه های راحت تری برای سرقت از ساختمانها در نظر می گیرند.

در ساختمان هوشمند یا خانه هوشمند پارسیس الکترونیک بسیاری از ادوات وجود دارند که به ما در نقشه های جلوگیری از سرقت کمک بسیاری می کنند. درواقع بدون اینکه نیاز باشد به ساختمان هوشمند خود قطعه ای اضافه کنیم و سیستم هوشمند ساختمان را دستخوش تغییر دهیم، می توان سناریوهایی را برای سیستم هوشمند ساختمان خود به کمک متخصصین هوشمند سازی ساختمان در نظر بگیریم تا بتواند به سارقین حضور ما را در خانه گوشزد نماید.

بطور مثال یک ساختمان هوشمندی را مورد بررسی قرار می دهیم که از حداقل ترین تجهیزات هوشمند سازی ساختمان مانند روشنایی هوشمند، فرستنده IR برای سیستم صوتی تصویری و سنسور تشخیص حضور برخوردار باشد. در این سیستم ساختمان هوشمند را براحتی می توان سناریویی را نوشت که برای سارقین به راحتی این حس را بوجود بیاورد که در داخل ساختمان هوشمند ما شخصی حضور دارد.

  • سناریو اول پارسیس الکترونیک :

روشنایی ساختمان هوشمند

در این سناریو در زمانی که حالت خارج از خانه فعال می باشد، می توان با زمانبندی خاصی چراغها را روشن و خاموش کرد، تا حضور صاحب ساختمان هوشمند را شبیه سازی نماید.

  • سناریو دوم پارسیس الکترونیک:

سیستم خاموش/روشن هوشمند تلویزیون

در این سناریو در خانه هوشمند به محض اینکه در ساختمان نیستیم وقتی سنسور تشخیص حضور شخصی را در پشت درب ساختمان حس کرد، تلویزیون بصورت اتومات روشن شده و با صدای زیاد خود به شخص پشت درب این حس را تلقین می نماید که در ساختمان هوشمند ما شخصی حضور دارد.

یا دو سناریو مثال زده شده برای خانه هوشمند بالا، به راحتی  به این نتیجه رسید که در خیلی از خانه های هوشمند امروزی می توان سنایورهایی بصورت رایگان پیاده سازی نمود که سیستم هوشمند ساختمان ما مفید تر و کاراتر برای ساکن ساختمان هوشمند عمل نماید.

درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان خانه هوشمند پارسیس الکترونیک تماس حاصل فرمایید.

مقاله‌های مشابه

برای تجهیز خانه به دوربین مداربسته چه مواردی لازم هست؟

برای تجهیز خانه به دوربین مداربسته چه مواردی لازم هست؟

همانطور که می دانید امروزه دوربین مداربسته برای آپارتمانها و خانه های مسکونی امری ضروری شده است. بسیاری از مصرف کنندگان نمی دانند برای تجهیز محل خود به دوربین مداربسته نیاز به چه ادوات دوربین مداربسته یا پیش نیازهایی دارند. لذا بر آن شدیم تا این سوال را پاسخ دهیم....

بیشتر بخوانید
چرا برای آپارتمان نصب دوربین مداربسته ضروری است؟

چرا برای آپارتمان نصب دوربین مداربسته ضروری است؟

چرا دوربین مدار بسته در آپارتمانهای امروزی ایران ضروری می باشد. جدای از بحث مشکلات امنیتی و افزایش سرقت از منازل مسکونی این روزها، نصب دوربین مداربسته در آپارتمان می‌تواند دلایل و مزایای متعددی داشته باشد. در زیر به برخی از این دلایل اشاره می‌شود: افزایش امنیت:...

بیشتر بخوانید
چگونه امنیت خانه خود را افزایش بدهیم

چگونه امنیت خانه خود را افزایش بدهیم

فزایش امنیت منزل مسکونی از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند از طریق روش‌های مختلفی انجام شود. در ادامه به برخی از این روش‌ها توسط پارسیس الکترونیک اشاره شده است. هچنین توصیه می شود در مقاله راههای سرقت از منازل مسکونی با شیوه های سرقت سارقین آشنا شوید.  1. استفاده...

بیشتر بخوانید
0 تا 100 جک پارکینگ هنگام خرید

0 تا 100 جک پارکینگ هنگام خرید

 در این مقاله قصد داریم 0 تا 100 جک پارکینگ را برای شما باز کنیم، و بتونید بهترین جک پارکینگ را برای پروژه خود انتخاب نمایید. انتخاب بهترین جک پارکینگ نیازمند در نظر گرفتن چندین فاکتور مهم است تا بتوانید یک گزینه مناسب و قابل اعتماد برای نیازهای خود پیدا کنید. در...

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *