سناریو رایگان جلوگیری از سرقت در خانه هوشمند

HOME AUTOMATION

با توجه به گستردگی روز افزون سیستمهای خانه هوشمند و فراگیر شدن آن در ساختمانها، امکانات و قابلیتهایی خود را به عرضه ظهور می رسانند که هیچ هزینه ای را برای ساکن یا استفاده کنندگان از خانه هوشمند ندارد. یکی از مواردی که در جلوگیری از سرقت منازل مسکونی نقش بسیار بسزایی دارد ، عدم نشان دادن خالی بودن ساختمان است، به عبارت دیگر وقتی سارقین متوجه عدم حضور افراد در ساختمان شوند نقشه های راحت تری برای سرقت از ساختمانها در نظر می گیرند.

در ساختمان هوشمند یا خانه هوشمند پارسیس الکترونیک بسیاری از ادوات وجود دارند که به ما در نقشه های جلوگیری از سرقت کمک بسیاری می کنند. درواقع بدون اینکه نیاز باشد به ساختمان هوشمند خود قطعه ای اضافه کنیم و سیستم هوشمند ساختمان را دستخوش تغییر دهیم، می توان سناریوهایی را برای سیستم هوشمند ساختمان خود به کمک متخصصین هوشمند سازی ساختمان در نظر بگیریم تا بتواند به سارقین حضور ما را در خانه گوشزد نماید.

بطور مثال یک ساختمان هوشمندی را مورد بررسی قرار می دهیم که از حداقل ترین تجهیزات هوشمند سازی ساختمان مانند روشنایی هوشمند، فرستنده IR برای سیستم صوتی تصویری و سنسور تشخیص حضور برخوردار باشد. در این سیستم ساختمان هوشمند را براحتی می توان سناریویی را نوشت که برای سارقین به راحتی این حس را بوجود بیاورد که در داخل ساختمان هوشمند ما شخصی حضور دارد.

  • سناریو اول پارسیس الکترونیک :

روشنایی ساختمان هوشمند

در این سناریو در زمانی که حالت خارج از خانه فعال می باشد، می توان با زمانبندی خاصی چراغها را روشن و خاموش کرد، تا حضور صاحب ساختمان هوشمند را شبیه سازی نماید.

  • سناریو دوم پارسیس الکترونیک:

سیستم خاموش/روشن هوشمند تلویزیون

در این سناریو در خانه هوشمند به محض اینکه در ساختمان نیستیم وقتی سنسور تشخیص حضور شخصی را در پشت درب ساختمان حس کرد، تلویزیون بصورت اتومات روشن شده و با صدای زیاد خود به شخص پشت درب این حس را تلقین می نماید که در ساختمان هوشمند ما شخصی حضور دارد.

یا دو سناریو مثال زده شده برای خانه هوشمند بالا، به راحتی  به این نتیجه رسید که در خیلی از خانه های هوشمند امروزی می توان سنایورهایی بصورت رایگان پیاده سازی نمود که سیستم هوشمند ساختمان ما مفید تر و کاراتر برای ساکن ساختمان هوشمند عمل نماید.

درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان خانه هوشمند پارسیس الکترونیک تماس حاصل فرمایید.

مقاله‌های مشابه

آموزش ست کردن چشم بیسیم دزدگیر سایلکس

آموزش ست کردن چشم بیسیم دزدگیر سایلکس

چشم بیسیم دزدگیر سایلکس یکی از راهکارهای سریع برای پروژه هایی است که امکان نصب چشم سیمی وجود ندارد. سیم کشی چشم سخت می باشد، مصرف کننده در واحد خود مستاجر بوده و میخواهد دزدگیر سایلکس را انتقال دهد و . . . اینها دلایلی است که خیلی از مصرف کنندگان امروزه از چشم بی سیم...

بیشتر بخوانید
مشکل پخش سیاه تصاویر دوربین مداربسته H.265

مشکل پخش سیاه تصاویر دوربین مداربسته H.265

اگر در زمینه دوربین مداربسته فعالیت دارید، بسیار با این مشکل برخورد کرده اید که هنگام پخش تصویر بر روی کامپیوتر تصاویر بصورت سیاه نمایش داده می شوند. فرض کنید برای مشتری خود دستگاه رکوردر H.265 نصب کرده اید. سرقتی از پروژه اتفاق افتاده است و کارفرما به شما اعلام می...

بیشتر بخوانید
آموزش راه اندازی رله دزدگیر سایلکس

آموزش راه اندازی رله دزدگیر سایلکس

دزدگیر سایلکس مدل sg8  بجز مدل sg8-lite دارای رله خروجی اختیاری هستند که می توان برای کاربرهای مختلفی ازآن استفاده نمود. این رله اختیاری دارای کنتاکت های NO, NC هست که با ریموت و نرم افزار دزدگیر سایلکس قابلیت کنترل دارد. نحوه کارکرد این رله از طریق منو دستگاه سایلکس...

بیشتر بخوانید
آموزش ریست رمز ادمین دزدگیر سایلکس

آموزش ریست رمز ادمین دزدگیر سایلکس

آموزش ریست دزدگیر سایلکس، خیلی از مواقع پیش میاد وقتی میخواهیم تغییری در دزدگیر اماکن سایلکس ایجاد کنیم با مشکل فراموش کردن رمز ادمین دستگاه مواجه می شویم. وقتی رمز ادمین دزدگیر سایلکس را نداشته باشید امکان دسترسی به منو اصلی آن مقدور نیست و شما حتی نمی توانید ساده...

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *