راهنمای نصب ریدرهای برد بلند با کنترلر

14 شهریور 1394

ریدرها و آنتن درون آنها به شدت نسبت به ضربه و تغییر شکل حساس هستند. بنابراین از وارد کردن هر گونه فشار و یا ضربه به آنها در تمامی مراحل نصب و استفاده، اجتناب نمایید.

برای تغذیه ریدرها صرفاً از منبع تغذیه ارایه شده همراه با ریدرها استفاده کنید. لازم است برای هر ریدر از منبع تغذیه جداگانه ارایه شده استفاده کنید.

حتی الامکان برق 220 را به آداپتور رسانده و بدون بریدن سیم آداپتور، از کانکتور آداپتور برای اتصال تغذیه ریدرها استفاده شود (در صورتیکه فاصله ریدر از تغذیه بیش از 15 متر باشد رعایت این نکته ضروری است). در غیر اینصورت برای انتقال تغذیه هر ریدر از دو زوج سیم درون کابل برای اتصال مثبت و منفی تغذیه استفاده نمایید. (جهت راحتی عیب یابی و استانداردسازی نصب پیشنهاد می گردد زوج قهوای برای مثبت و زوج سبز برای منفی استفاده شود).

برای ارتباط ریدر و کنترلر از کابل CAT6  مرغوب استفاده نمایید. در صورت وجود فاصله بیش از ۵ متر حتماً از کابل CAT6  مرغوب از نوع مسی استفاده نمایید.

فاصله بین ریدرها و کنترلر PC-3702 حداکثر  15 متر می­باشد.

برای ارتباط سیگنالهای ویگند D0 و D1 ریدرها به کنترلر، حتماً از دو زوج، یک زوج برای D0 و یک زوج برای D1 استفاده کنید. دقت نمایید به هیچ عنوان از یک زوج به هم تابیده برای دو سیگنال استفاده نگردد. (جهت راحتی عیب یابی و استانداردسازی نصب پیشنهاد می گردد زوج نارنجی برای D0 و زوج آبی برای D1 استفاده شود).

دقت کنید سیم منفی منابع تغذیه ریدرها و کنترلر حتماً به هم متصل شوند. عدم اتصال آنها باعث عدم دریافت صحیح اطلاعات ارسالی از ریدرها خواهد شد.

پس از اتمام مراحل نصب و  تست عملکرد، تمامی اتصالات را لحیم کاری و عایق بندی نمایید. عدم لحیم کاری مناسب ممکن است پس از مدتی باعث کارکرد نامنظم سیستم گردد.

سیم بندی پیشنهادی کابل cat6

اشکالات متداول در نصب سیستم تگ برد بلند

اشکال

راه حل
تداخل فرکانسی بین ریدرها

 

ریدر ها پشت به پشت و با فاصله مناسب (حداقل 2 متر) نسبت به یکدیگر نصب گردند.
تداخل فرکانس با فرکانسهای خارجی

 

فرکانس ریدر ها از طریق پورت سریال و با نرم افزار مربوطه بر روی فرکانس مناسب تنظیم گردد.
تغذیه ریدر مناسب نیست

 

در صورت استفاده از کابل نامرغوب و یا فاصله زیاد ممکن است ولتاژ و جریان لازم برای تغذیه ریدر تأمین نگردد. در این صورت ابتدا بُرد ریدر را با استفاده از منبع تغذیه نزدیک به ریدر بررسی کرده و پس از اطمینان از صحت عملکرد نسبت به تغییر کابل و یا سایر موارد لازم اقدام نمایید.
جهت ریدر تنظیم نمیباشد.

 

ریدر بایستی به گونه ای باشد که هنگام عبور خودرو برچسب از مسیر دید ریدر عبور نماید بطوریکه حتی الامکان سطح تگ با سطح ریدر موازی گردند.
توان ریدر درست تنظیم نشده است قدرت ریدر ها از طریق پورت سریال و با نرم افزار مربوطه بر روی قدرت بیشتر تنظیم گردد (از 1 تا 30 db قابل تنظیم است).
اشکال در منبع تغذیه ریدرها تغذیه ریدر تعویض گردد.

 

عدم نمایش شماره کارت بصورت صحیح

 

اشکال

راه حل
GND ریدر و کنترلر درست وصل نشده است اتصال سیم منفی تغذیه ریدر ها و کنترلر را بررسی نمایید.
قطع و یا ضعف اتصال دو سیم ویگند D0 و D1 ریدر و کنترلر از اتصال درست و لحیم کاری مطمئن شوید.
افت سیگنال در مسیر D0 و D1 حداکثر فاصله ریدر با کنترلر رعایت گردد و از کابل مرغوب و دو زوج سیم برای D0 و D1 استفاده شود.

 

مقاله‌های مشابه

آموزش ست کردن چشم بیسیم دزدگیر سایلکس

آموزش ست کردن چشم بیسیم دزدگیر سایلکس

چشم بیسیم دزدگیر سایلکس یکی از راهکارهای سریع برای پروژه هایی است که امکان نصب چشم سیمی وجود ندارد. سیم کشی چشم سخت می باشد، مصرف کننده در واحد خود مستاجر بوده و میخواهد دزدگیر سایلکس را انتقال دهد و . . . اینها دلایلی است که خیلی از مصرف کنندگان امروزه از چشم بی سیم...

بیشتر بخوانید
مشکل پخش سیاه تصاویر دوربین مداربسته H.265

مشکل پخش سیاه تصاویر دوربین مداربسته H.265

اگر در زمینه دوربین مداربسته فعالیت دارید، بسیار با این مشکل برخورد کرده اید که هنگام پخش تصویر بر روی کامپیوتر تصاویر بصورت سیاه نمایش داده می شوند. فرض کنید برای مشتری خود دستگاه رکوردر H.265 نصب کرده اید. سرقتی از پروژه اتفاق افتاده است و کارفرما به شما اعلام می...

بیشتر بخوانید
آموزش راه اندازی رله دزدگیر سایلکس

آموزش راه اندازی رله دزدگیر سایلکس

دزدگیر سایلکس مدل sg8  بجز مدل sg8-lite دارای رله خروجی اختیاری هستند که می توان برای کاربرهای مختلفی ازآن استفاده نمود. این رله اختیاری دارای کنتاکت های NO, NC هست که با ریموت و نرم افزار دزدگیر سایلکس قابلیت کنترل دارد. نحوه کارکرد این رله از طریق منو دستگاه سایلکس...

بیشتر بخوانید
آموزش ریست رمز ادمین دزدگیر سایلکس

آموزش ریست رمز ادمین دزدگیر سایلکس

آموزش ریست دزدگیر سایلکس، خیلی از مواقع پیش میاد وقتی میخواهیم تغییری در دزدگیر اماکن سایلکس ایجاد کنیم با مشکل فراموش کردن رمز ادمین دستگاه مواجه می شویم. وقتی رمز ادمین دزدگیر سایلکس را نداشته باشید امکان دسترسی به منو اصلی آن مقدور نیست و شما حتی نمی توانید ساده...

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *