راهنمای نصب ریدرهای برد بلند با کنترلر

14 شهریور 1394

ریدرها و آنتن درون آنها به شدت نسبت به ضربه و تغییر شکل حساس هستند. بنابراین از وارد کردن هر گونه فشار و یا ضربه به آنها در تمامی مراحل نصب و استفاده، اجتناب نمایید.

برای تغذیه ریدرها صرفاً از منبع تغذیه ارایه شده همراه با ریدرها استفاده کنید. لازم است برای هر ریدر از منبع تغذیه جداگانه ارایه شده استفاده کنید.

حتی الامکان برق 220 را به آداپتور رسانده و بدون بریدن سیم آداپتور، از کانکتور آداپتور برای اتصال تغذیه ریدرها استفاده شود (در صورتیکه فاصله ریدر از تغذیه بیش از 15 متر باشد رعایت این نکته ضروری است). در غیر اینصورت برای انتقال تغذیه هر ریدر از دو زوج سیم درون کابل برای اتصال مثبت و منفی تغذیه استفاده نمایید. (جهت راحتی عیب یابی و استانداردسازی نصب پیشنهاد می گردد زوج قهوای برای مثبت و زوج سبز برای منفی استفاده شود).

برای ارتباط ریدر و کنترلر از کابل CAT6  مرغوب استفاده نمایید. در صورت وجود فاصله بیش از ۵ متر حتماً از کابل CAT6  مرغوب از نوع مسی استفاده نمایید.

فاصله بین ریدرها و کنترلر PC-3702 حداکثر  15 متر می­باشد.

برای ارتباط سیگنالهای ویگند D0 و D1 ریدرها به کنترلر، حتماً از دو زوج، یک زوج برای D0 و یک زوج برای D1 استفاده کنید. دقت نمایید به هیچ عنوان از یک زوج به هم تابیده برای دو سیگنال استفاده نگردد. (جهت راحتی عیب یابی و استانداردسازی نصب پیشنهاد می گردد زوج نارنجی برای D0 و زوج آبی برای D1 استفاده شود).

دقت کنید سیم منفی منابع تغذیه ریدرها و کنترلر حتماً به هم متصل شوند. عدم اتصال آنها باعث عدم دریافت صحیح اطلاعات ارسالی از ریدرها خواهد شد.

پس از اتمام مراحل نصب و  تست عملکرد، تمامی اتصالات را لحیم کاری و عایق بندی نمایید. عدم لحیم کاری مناسب ممکن است پس از مدتی باعث کارکرد نامنظم سیستم گردد.

سیم بندی پیشنهادی کابل cat6

اشکالات متداول در نصب سیستم تگ برد بلند

اشکال

راه حل
تداخل فرکانسی بین ریدرها

 

ریدر ها پشت به پشت و با فاصله مناسب (حداقل 2 متر) نسبت به یکدیگر نصب گردند.
تداخل فرکانس با فرکانسهای خارجی

 

فرکانس ریدر ها از طریق پورت سریال و با نرم افزار مربوطه بر روی فرکانس مناسب تنظیم گردد.
تغذیه ریدر مناسب نیست

 

در صورت استفاده از کابل نامرغوب و یا فاصله زیاد ممکن است ولتاژ و جریان لازم برای تغذیه ریدر تأمین نگردد. در این صورت ابتدا بُرد ریدر را با استفاده از منبع تغذیه نزدیک به ریدر بررسی کرده و پس از اطمینان از صحت عملکرد نسبت به تغییر کابل و یا سایر موارد لازم اقدام نمایید.
جهت ریدر تنظیم نمیباشد.

 

ریدر بایستی به گونه ای باشد که هنگام عبور خودرو برچسب از مسیر دید ریدر عبور نماید بطوریکه حتی الامکان سطح تگ با سطح ریدر موازی گردند.
توان ریدر درست تنظیم نشده است قدرت ریدر ها از طریق پورت سریال و با نرم افزار مربوطه بر روی قدرت بیشتر تنظیم گردد (از 1 تا 30 db قابل تنظیم است).
اشکال در منبع تغذیه ریدرها تغذیه ریدر تعویض گردد.

 

عدم نمایش شماره کارت بصورت صحیح

 

اشکال

راه حل
GND ریدر و کنترلر درست وصل نشده است اتصال سیم منفی تغذیه ریدر ها و کنترلر را بررسی نمایید.
قطع و یا ضعف اتصال دو سیم ویگند D0 و D1 ریدر و کنترلر از اتصال درست و لحیم کاری مطمئن شوید.
افت سیگنال در مسیر D0 و D1 حداکثر فاصله ریدر با کنترلر رعایت گردد و از کابل مرغوب و دو زوج سیم برای D0 و D1 استفاده شود.

 

مقاله‌های مشابه

با دوربین لامپی چرخشی آشنا شویم

با دوربین لامپی چرخشی آشنا شویم

همان طور که از اسم آن پیداست دوربین چرخشی لامپی شبیه به یک لامپ است و این امکان را به شما میدهد تا بدون نیاز به نصاب و تنها با متصل کردن آن به سرپیچ لامپ بتوانید تصاویر محدوده ی مد نظر خود را به صورت 360 درجه دریافت کنید. وقتی می گوییم 360 درجه بدین معنی است که با...

بیشتر بخوانید
آشنایی با جک سوپر لایف

آشنایی با جک سوپر لایف

یکی از جکهای پارکینگی ساخت ایران که به تازگی به بازار عرضه شده است جک سوپر لایف می باشد. این جک از تکنولوژی ایتالیا بهره برده و با کیفیت رقابتی در ایران تولید می شود.

بیشتر بخوانید
دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت دوربین مداربسته ای است که در شب ها برخلاف دوربینهای مداربسته معمولی تصویر سیاه و سفید ندارد و تصویر رنگی در شب مهیا می کند.

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *