دزدیدن مخترع ریموت درب اتوماتیک

ریموت درب اتوماتیک
به گزارش شرق، این چهار سارق سابقه‌دار که یکشنبه دستگیر شده‌اند، مدتی قبل پسر ١٩ساله‌ای را ربودند تا او یکی از اختراعاتش را در اختیارشان بگذارد و شماره حسابی هم از او گرفتند تا پول این خرید اجباری را برای او واریز کنند.
شاکی این پرونده، پسر ١٩ساله‌ای است که چندی قبل به دادسرای جنایی تهران مراجعه کرد و گفت دانشجو است و از آنجایی که به الکترونیک و برق علاقه دارد، اختراعاتی در این زمینه انجام داده است که برای فروش آنها به چند شرکت مراجعه کرده؛ اما هیچ‌کس علاقه‌ای به خرید این اختراعات نداشته است، به‌جز چند سارق.
او در توضیح ماجرا برای بازپرس آرش سیفی، گفت: یکی از اختراعات من دستگاهی است که به نوعی قابلیت هک ریموت دربهای اتوماتیک را دارد. ‌او ادامه داد: اگر کسی از ریموتی برای باز یا بسته‌کردن درب اتوماتیک یا کرکره برقی غیر اروپایی استفاده کند و فردی که دستگاه من را در اختیار دارد در آن نزدیکی باشد، می‌تواند آن ریموت درب اتومایتک را هک کند و پس از آن، با دستگاه من می‌توان در را باز یا بسته کرد.
من مدتی قبل برای فروش این اختراع به چند شرکت فعال در زمینه دربهای اتوماتیک مراجعه کردم؛ اما نتوانستم آن را بفروشم. برای همین در شبکه‌های مجازی تصمیم به پیداکردن مشتری گرفتم و پس از مدتی متوجه شدم افرادی که می‌خواهند از آن استفاده مجرمانه کنند، قصد خرید آن را دارند.
این جوان ادامه داد: با وجود اینکه آنها پیشنهاد خوبی به من دادند، دستگاهم را به آنها نفروختم؛ اما آنها دست‌بردار نبودند و با تهدید قصد داشتند هر‌طور شده این اختراع من را به‌دست بیاورند. من هم موضوع را با پدرم در میان گذاشتم و او چند توصیه به من کرد. همین‌طور برای خانه دوربین مداربسته نصب کرد؛ چون تهدید آن افراد را جدی گرفته بود و احساس خطر می‌کرد.
به گفته این شاکی جوان، مدتی از این ماجراها گذشته بود که یک روز که قصد خروج از خانه را داشت، به دام این سارقان افتاد. آنها برای عملی‌کردن تهدید خود و به‌دست‌آوردن آن ابزار خاص، به سراغش رفته بودند.
شاکی جوان که همراه پدرش به دادسرای امور جنایی مراجعه کرده بود، دراین‌باره به بازپرس سیفی، رئیس شعبه چهارم، گفت: روز حادثه حدود ساعت ٩ صبح وقتی از پارکینگ خانه خارج شدم و منتظر بودم در بسته شود، فردی سراغم آمد و با تهدید اسلحه من را به ماشین دیگری برد. بعد همدستش پشت فرمان ماشین من نشست و تا ساعت یک بعدازظهر من در اختیار آنها بودم و من را کتک زدند و تهدید کردند باید وسیله‌ای را که اختراع کرده‌ام، در اختیار آنها قرار دهم. من اول بهانه گرفتم؛ اما وقتی فهمیدم موضوع جدی است، چاره‌ای ندیدم جز اینکه با آنها همکاری کنم.
به آنها گفتم آن وسیله در کارگاه است و کلید کارگاه در خانه. آنها با تهدید من را به خانه بردند و گفتند اگر کلکی بزنم، حتما بلایی سر من و خانواده‌ام می‌آورند. به‌ همین‌ دلیل چاره‌ای جز همکاری ندیدم. بعد که من دستگاه را به آنها دادم، خواستند آن را امتحان کنم. به همین منظور به مغازه دوستم رفتم تا شاید او با توجه به اینکه لباس‌های من پاره شده بود و آن افراد هم هیچ ربطی به من نداشتند، بفهمد ماجرا چیست و پلیس را خبر کند یا با آنها درگیر شویم؛ اما آن موقع دوستم نبود و شاگردش در مغازه بود. من دستگاه را تست کردم و تحویل آنها دادم. دزدان هم به زور از من یک شماره حساب گرفتند تا پولش را بپردازند؛ اما من یک شماره حساب نادرست به آنها دادم.
بازپرس جنایی پس از شنیدن این جزئیات و شرح ماجرا، دستور دستگیری آدم‌ربایان را صادر کرد و با توجه به تصاویر موجود در دوربین‌های خانه این شاکی جوان، پلیس سرانجام یکشنبه گذشته موفق به دستگیری متهمان شد و درحال‌حاضر هر چهار آدم‌ربای سابقه‌دار در بازداشت به سر می‌برند تا تحقیقات درباره این پرونده ادامه یابد.

مقاله‌های مشابه

برای تجهیز خانه به دوربین مداربسته چه مواردی لازم هست؟

برای تجهیز خانه به دوربین مداربسته چه مواردی لازم هست؟

همانطور که می دانید امروزه دوربین مداربسته برای آپارتمانها و خانه های مسکونی امری ضروری شده است. بسیاری از مصرف کنندگان نمی دانند برای تجهیز محل خود به دوربین مداربسته نیاز به چه ادوات دوربین مداربسته یا پیش نیازهایی دارند. لذا بر آن شدیم تا این سوال را پاسخ دهیم....

بیشتر بخوانید
چرا برای آپارتمان نصب دوربین مداربسته ضروری است؟

چرا برای آپارتمان نصب دوربین مداربسته ضروری است؟

چرا دوربین مدار بسته در آپارتمانهای امروزی ایران ضروری می باشد. جدای از بحث مشکلات امنیتی و افزایش سرقت از منازل مسکونی این روزها، نصب دوربین مداربسته در آپارتمان می‌تواند دلایل و مزایای متعددی داشته باشد. در زیر به برخی از این دلایل اشاره می‌شود: افزایش امنیت:...

بیشتر بخوانید
چگونه امنیت خانه خود را افزایش بدهیم

چگونه امنیت خانه خود را افزایش بدهیم

فزایش امنیت منزل مسکونی از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند از طریق روش‌های مختلفی انجام شود. در ادامه به برخی از این روش‌ها توسط پارسیس الکترونیک اشاره شده است. هچنین توصیه می شود در مقاله راههای سرقت از منازل مسکونی با شیوه های سرقت سارقین آشنا شوید.  1. استفاده...

بیشتر بخوانید
0 تا 100 جک پارکینگ هنگام خرید

0 تا 100 جک پارکینگ هنگام خرید

 در این مقاله قصد داریم 0 تا 100 جک پارکینگ را برای شما باز کنیم، و بتونید بهترین جک پارکینگ را برای پروژه خود انتخاب نمایید. انتخاب بهترین جک پارکینگ نیازمند در نظر گرفتن چندین فاکتور مهم است تا بتوانید یک گزینه مناسب و قابل اعتماد برای نیازهای خود پیدا کنید. در...

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *