دزدیدن مخترع ریموت درب اتوماتیک

ریموت درب اتوماتیک
به گزارش شرق، این چهار سارق سابقه‌دار که یکشنبه دستگیر شده‌اند، مدتی قبل پسر ١٩ساله‌ای را ربودند تا او یکی از اختراعاتش را در اختیارشان بگذارد و شماره حسابی هم از او گرفتند تا پول این خرید اجباری را برای او واریز کنند.
شاکی این پرونده، پسر ١٩ساله‌ای است که چندی قبل به دادسرای جنایی تهران مراجعه کرد و گفت دانشجو است و از آنجایی که به الکترونیک و برق علاقه دارد، اختراعاتی در این زمینه انجام داده است که برای فروش آنها به چند شرکت مراجعه کرده؛ اما هیچ‌کس علاقه‌ای به خرید این اختراعات نداشته است، به‌جز چند سارق.
او در توضیح ماجرا برای بازپرس آرش سیفی، گفت: یکی از اختراعات من دستگاهی است که به نوعی قابلیت هک ریموت دربهای اتوماتیک را دارد. ‌او ادامه داد: اگر کسی از ریموتی برای باز یا بسته‌کردن درب اتوماتیک یا کرکره برقی غیر اروپایی استفاده کند و فردی که دستگاه من را در اختیار دارد در آن نزدیکی باشد، می‌تواند آن ریموت درب اتومایتک را هک کند و پس از آن، با دستگاه من می‌توان در را باز یا بسته کرد.
من مدتی قبل برای فروش این اختراع به چند شرکت فعال در زمینه دربهای اتوماتیک مراجعه کردم؛ اما نتوانستم آن را بفروشم. برای همین در شبکه‌های مجازی تصمیم به پیداکردن مشتری گرفتم و پس از مدتی متوجه شدم افرادی که می‌خواهند از آن استفاده مجرمانه کنند، قصد خرید آن را دارند.
این جوان ادامه داد: با وجود اینکه آنها پیشنهاد خوبی به من دادند، دستگاهم را به آنها نفروختم؛ اما آنها دست‌بردار نبودند و با تهدید قصد داشتند هر‌طور شده این اختراع من را به‌دست بیاورند. من هم موضوع را با پدرم در میان گذاشتم و او چند توصیه به من کرد. همین‌طور برای خانه دوربین مداربسته نصب کرد؛ چون تهدید آن افراد را جدی گرفته بود و احساس خطر می‌کرد.
به گفته این شاکی جوان، مدتی از این ماجراها گذشته بود که یک روز که قصد خروج از خانه را داشت، به دام این سارقان افتاد. آنها برای عملی‌کردن تهدید خود و به‌دست‌آوردن آن ابزار خاص، به سراغش رفته بودند.
شاکی جوان که همراه پدرش به دادسرای امور جنایی مراجعه کرده بود، دراین‌باره به بازپرس سیفی، رئیس شعبه چهارم، گفت: روز حادثه حدود ساعت ٩ صبح وقتی از پارکینگ خانه خارج شدم و منتظر بودم در بسته شود، فردی سراغم آمد و با تهدید اسلحه من را به ماشین دیگری برد. بعد همدستش پشت فرمان ماشین من نشست و تا ساعت یک بعدازظهر من در اختیار آنها بودم و من را کتک زدند و تهدید کردند باید وسیله‌ای را که اختراع کرده‌ام، در اختیار آنها قرار دهم. من اول بهانه گرفتم؛ اما وقتی فهمیدم موضوع جدی است، چاره‌ای ندیدم جز اینکه با آنها همکاری کنم.
به آنها گفتم آن وسیله در کارگاه است و کلید کارگاه در خانه. آنها با تهدید من را به خانه بردند و گفتند اگر کلکی بزنم، حتما بلایی سر من و خانواده‌ام می‌آورند. به‌ همین‌ دلیل چاره‌ای جز همکاری ندیدم. بعد که من دستگاه را به آنها دادم، خواستند آن را امتحان کنم. به همین منظور به مغازه دوستم رفتم تا شاید او با توجه به اینکه لباس‌های من پاره شده بود و آن افراد هم هیچ ربطی به من نداشتند، بفهمد ماجرا چیست و پلیس را خبر کند یا با آنها درگیر شویم؛ اما آن موقع دوستم نبود و شاگردش در مغازه بود. من دستگاه را تست کردم و تحویل آنها دادم. دزدان هم به زور از من یک شماره حساب گرفتند تا پولش را بپردازند؛ اما من یک شماره حساب نادرست به آنها دادم.
بازپرس جنایی پس از شنیدن این جزئیات و شرح ماجرا، دستور دستگیری آدم‌ربایان را صادر کرد و با توجه به تصاویر موجود در دوربین‌های خانه این شاکی جوان، پلیس سرانجام یکشنبه گذشته موفق به دستگیری متهمان شد و درحال‌حاضر هر چهار آدم‌ربای سابقه‌دار در بازداشت به سر می‌برند تا تحقیقات درباره این پرونده ادامه یابد.

مقاله‌های مشابه

آموزش ست کردن چشم بیسیم دزدگیر سایلکس

آموزش ست کردن چشم بیسیم دزدگیر سایلکس

چشم بیسیم دزدگیر سایلکس یکی از راهکارهای سریع برای پروژه هایی است که امکان نصب چشم سیمی وجود ندارد. سیم کشی چشم سخت می باشد، مصرف کننده در واحد خود مستاجر بوده و میخواهد دزدگیر سایلکس را انتقال دهد و . . . اینها دلایلی است که خیلی از مصرف کنندگان امروزه از چشم بی سیم...

بیشتر بخوانید
مشکل پخش سیاه تصاویر دوربین مداربسته H.265

مشکل پخش سیاه تصاویر دوربین مداربسته H.265

اگر در زمینه دوربین مداربسته فعالیت دارید، بسیار با این مشکل برخورد کرده اید که هنگام پخش تصویر بر روی کامپیوتر تصاویر بصورت سیاه نمایش داده می شوند. فرض کنید برای مشتری خود دستگاه رکوردر H.265 نصب کرده اید. سرقتی از پروژه اتفاق افتاده است و کارفرما به شما اعلام می...

بیشتر بخوانید
آموزش راه اندازی رله دزدگیر سایلکس

آموزش راه اندازی رله دزدگیر سایلکس

دزدگیر سایلکس مدل sg8  بجز مدل sg8-lite دارای رله خروجی اختیاری هستند که می توان برای کاربرهای مختلفی ازآن استفاده نمود. این رله اختیاری دارای کنتاکت های NO, NC هست که با ریموت و نرم افزار دزدگیر سایلکس قابلیت کنترل دارد. نحوه کارکرد این رله از طریق منو دستگاه سایلکس...

بیشتر بخوانید
آموزش ریست رمز ادمین دزدگیر سایلکس

آموزش ریست رمز ادمین دزدگیر سایلکس

آموزش ریست دزدگیر سایلکس، خیلی از مواقع پیش میاد وقتی میخواهیم تغییری در دزدگیر اماکن سایلکس ایجاد کنیم با مشکل فراموش کردن رمز ادمین دستگاه مواجه می شویم. وقتی رمز ادمین دزدگیر سایلکس را نداشته باشید امکان دسترسی به منو اصلی آن مقدور نیست و شما حتی نمی توانید ساده...

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *