تکنولوژیهای حفاظت پیرامونی

monitoring

سیستم نظارت تصویری

سیستم های دوربین مداربسته با عبارت قدیمی CCTV (Closed Circuit Television) که در شکل مدرن آن Video Surveillance یا نظارت تصویری نامیده می شود، مجموعه‌ای است که به تصویربرداری توسط دوربین‌های متنوع ویدئویی و انتقال تصاویر برای نمایش بر روی مانیتورها و ذخیره در حافظه های مربوطه می‌پردازد. نسل جدید دوربین ها تحت شبکه می باشند که با کیفیت HD تصویر برداری می کنند و از کد کننده چند جریانی SMAC-M برای کدینگ تصاویر HD استفاده کرده و امکان پخش تصاویر زنده و ضبط تصاویر بصورت همزمان را ایجاد می کنند. مشخصه بارز آنها مصرف کم و شامل مدل های متفاوت سقفی ، صنعتی Box Cameras ، دوربین های استوانه ایی معروف به Night Vision می باشند. عموما به نسبت هزینه تمام شده و تعدد دوربینها، پوشش کامل محیط جهت جلوگیری قطعی از نفوذ امکان پذیر نیست. با توجه به این محدودیتها و جهت رفع آن، شرکت سامانه گستر برنا با استفاده از سنسورهای لیزری و تلفیق آن با دوربینهای مدار بسته حفاظت کامل و مطمئن را ارایه می نماید.

استفاده ترکیبی سنسورهای لیزری (تکنولوژی حفاظت پیرامونی آلمان)

با استفاده از سیستم یکپارچه نظارت تصویری هوشمند، که ترکیبی از سنسورهای لیزری و تجهیزات حفاظت پیرامونی می باشد، می توان عدم پوشش کامل و نقاط کور و خارج از دید دوربین را برطرف کرد. این سنسورها در زاویه دید 360درجه با تابش پرتوهای نامریی لیزری به اسکن محیط می پردازند که باعث می شود در محیط هایی که امنیت بالا مد نظر است نگرانی های عدم پوشش کامل از بین برود(پارسیس الکترونیک).

مزایا:

1- تشخیص عامل نفوذی زودتر از دوربین ها

2- ردیابی خودکار هدف برروی نقشه و طبق مختصات جغرافیایی هدف

3- تشخیص همزمان چند هدف / شخص

4- سهولت امور نظارتی و نگهبان ها

5- سادگی یکپارچه سازی با دوربین های مدار بسته

6- امکان تعریف اشیا و اهداف از نظر ابعاد جهت کارآیی بهتر

 کاربردها:

  • کنترل و نظارت بر ترافیک
  • تامین ایمنی در وسایل پایانه های هوایی و حمل و نقل عمومی
  • سیستم های امنیتی بانک ها و سازمان ها
  • مراکز تجاری، موزه ها، موسسات آموزشی و دانشگاهی، بیمارستان ها
  • مخازن سوختی و اماکن نظامی اعم از پادگانها و انبار های تسلیحات

مقاله‌های مشابه

آشنایی با جک سوپر لایف

آشنایی با جک سوپر لایف

یکی از جکهای پارکینگی ساخت ایران که به تازگی به بازار عرضه شده است جک سوپر لایف می باشد. این جک از تکنولوژی ایتالیا بهره برده و با کیفیت رقابتی در ایران تولید می شود.

بیشتر بخوانید
دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت دوربین مداربسته ای است که در شب ها برخلاف دوربینهای مداربسته معمولی تصویر سیاه و سفید ندارد و تصویر رنگی در شب مهیا می کند.

بیشتر بخوانید
آموزش کددهی ریموت بنینکا

آموزش کددهی ریموت بنینکا

بنینکا یکی از برندهای معتبر درب اتوماتیک ساخت ایتالیا می باشد، در این مقاله آموزشی نحوه کددهی ریموت BENINCA بر روی برد HEAD که برد دربهای لولایی دو لنکه بنینکا می باشد، آموزش داده شده است.

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *