تصاویر hd در گذر از آنالوگ

FULL-HD-CCTV

مای فراگیر موجود در صنایع ساخت محصولات امنیتی باز گو کننده این حقیقت است که در آیندهای نزدیک IP که تصاویر و ویدئوهای با کیفیت HD را به کار میگیرد جایگزین سیستم های آنالوگ که به مدت بیش از نیم قرن در زمینه نظارت ویدئویی از انها استفاده میشد, میشود.تولید کنندگان محصولات آنالوگ که شاهد کاهش چشمگیر در فروش محصولات خود هستند باید راههایی را پیدا کنند تا بتوانند جایگاه قبلی خود در بازار رقابت را به دست بیاورند.راه کار استفاده از کابل های کواکسیال موجود(از قبل)به منظور انتقال تصاویر HD آخرین تلاش این شرکت ها برای رقابت با شرکت های IP می باشد.

هرراهکار انتقال تصویرHD با کابل کواکسیال به هر شکلی (ccHDtv,AHD,HDTV1,HDCV1,HD-SDI,960H) , باید استفاده از آنها برای کاربر ساده باشد و بتواند از کابل های کواکسیال موجود استفاده کند.انتقال HD باید با استفاده ازکابل های کواکسیکال RG-)-2V C5RG-6 )2V-3C or 59U)))انجام شود بدون آنکه کیفیت تصویر را کاهش دهد و بتواند در فواصل 100 تا 200 متر نیز کارایی خوبی داشته باشد.این راهکار نباید هیچ هزینه اضافی برای نصب یا به روز رسانی , جلوگیری از کاهش کیفیت برای فاصله طولانی اعمال کند و از طرفی قادر باشد به سادگی به کیفیت تصویرHD برسد.

از زمانی که960H وhd-sdi در سال 2011 با هم ادغام شدند, سازندگان محصولات نظارت ویدئویی تلاش کردن راههایی را بیابند تا کیفیت cctv ارتقا دهند که اصلی ترین تکنولوژی نظارت ویدئویی است.دوربین های آنالوگ به دلیل سادگی نصب هنوز هم سهم بیشتر بازار فروش را در اختیار دارند.این دوربین ها 70-80 درصد از سهم بازاررا از ان خود کرده اند اما دوربین های IP تهدیدی برای دوربین های آنالوگ به حساب می آیند به خصوص که در چند سال اخیر شرکتهای سازنده دوربین آنالوگ کاهش فروش را به طور متوالی تجربه کرده اند.برای مقابله با این کاهش فروش,سازندگان دوربین های آنالوگ با فشار بر تیم تحقیقات و توسعه خود تلاش های زیادی را انجام داده اند تا راهکاری بیابند تا تصاویر کیفیت بالایHD را با کمک کابل های کواکسیال تنتقال دهند.HDCV1وAHDحاصل این تلاش هاست.به علاوه از حیث کیفیت و قیمت باید بتواند در ابزاربا نمونه های دیگر رقابت کند.به طور خلاصه برای اینکه به سیستم HD به کمک کواکسیال برسیم 6 شرط اساسی نیاز است که رعایت شود:

1)باید وضوح تصویر وقابلیت تفکیک رنگ بالایی داشته باسد.همینطور بایستی مجهز به سیستم فیلتر سیگنال,کاهش نویز و قابلیت بازیابی تصویر مجهز باشد.

2)از آنجا که ادعا میشود سیستم HD به کمک کواکسیال از تکنولوژی پیشرفته تری نسبت به نمونه های سابق خود برخوردار است, باید بتواند سیگنال ها را برای مسافت طولانی تر با استفاده از کابل های کواسی انتقال دهد.

3)این راه کار نباید تاخیر وهیچ گونه کاهش کیفیت را در تصاویر بوجود بیاورد.

4)تجهیزات موجود باید قابیت سازگاری با فرمت 960H را داشته باشد وعلاوه بر آن سازگاری با جدا ساز های آنالوگ و سیستم های ماتریکسی نیز باید در نظر گرفته شود.

5)استفاده از HD به کمک کواکسیال باید آسان باشد و بتوان تنظیمات را هم بر روی کلیه

تجهیزات اعمال کرد.

6)هر گونه راه حل باید هزینه کم و کیفیت بالایی داشته باشد.

دستگاه های ظبط کننده تصویر دیجیتال DVR)) که میتوانند فرمت های 960Hو720/10800P را پشتیبانی کنند را ضبط کننده های HD دو گانه می نامند.حتی دستگاه های HD DVR وجود دارند که توسط چیپ intersil و اتصال tcp/IP میتوانند از سه نوع سیگنال IP,960H,720P/1080P پشتیبانی کنند.این دست گاه ها معروف به دستگاه های ضبط سه گانه هستند.

مقاله‌های مشابه

آشنایی با جک سوپر لایف

آشنایی با جک سوپر لایف

یکی از جکهای پارکینگی ساخت ایران که به تازگی به بازار عرضه شده است جک سوپر لایف می باشد. این جک از تکنولوژی ایتالیا بهره برده و با کیفیت رقابتی در ایران تولید می شود.

بیشتر بخوانید
دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت دوربین مداربسته ای است که در شب ها برخلاف دوربینهای مداربسته معمولی تصویر سیاه و سفید ندارد و تصویر رنگی در شب مهیا می کند.

بیشتر بخوانید
آموزش کددهی ریموت بنینکا

آموزش کددهی ریموت بنینکا

بنینکا یکی از برندهای معتبر درب اتوماتیک ساخت ایتالیا می باشد، در این مقاله آموزشی نحوه کددهی ریموت BENINCA بر روی برد HEAD که برد دربهای لولایی دو لنکه بنینکا می باشد، آموزش داده شده است.

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *