تصاویر hd در گذر از آنالوگ

FULL-HD-CCTV

مای فراگیر موجود در صنایع ساخت محصولات امنیتی باز گو کننده این حقیقت است که در آیندهای نزدیک IP که تصاویر و ویدئوهای با کیفیت HD را به کار میگیرد جایگزین سیستم های آنالوگ که به مدت بیش از نیم قرن در زمینه نظارت ویدئویی از انها استفاده میشد, میشود.تولید کنندگان محصولات آنالوگ که شاهد کاهش چشمگیر در فروش محصولات خود هستند باید راههایی را پیدا کنند تا بتوانند جایگاه قبلی خود در بازار رقابت را به دست بیاورند.راه کار استفاده از کابل های کواکسیال موجود(از قبل)به منظور انتقال تصاویر HD آخرین تلاش این شرکت ها برای رقابت با شرکت های IP می باشد.

هرراهکار انتقال تصویرHD با کابل کواکسیال به هر شکلی (ccHDtv,AHD,HDTV1,HDCV1,HD-SDI,960H) , باید استفاده از آنها برای کاربر ساده باشد و بتواند از کابل های کواکسیال موجود استفاده کند.انتقال HD باید با استفاده ازکابل های کواکسیکال RG-)-2V C5RG-6 )2V-3C or 59U)))انجام شود بدون آنکه کیفیت تصویر را کاهش دهد و بتواند در فواصل 100 تا 200 متر نیز کارایی خوبی داشته باشد.این راهکار نباید هیچ هزینه اضافی برای نصب یا به روز رسانی , جلوگیری از کاهش کیفیت برای فاصله طولانی اعمال کند و از طرفی قادر باشد به سادگی به کیفیت تصویرHD برسد.

از زمانی که960H وhd-sdi در سال 2011 با هم ادغام شدند, سازندگان محصولات نظارت ویدئویی تلاش کردن راههایی را بیابند تا کیفیت cctv ارتقا دهند که اصلی ترین تکنولوژی نظارت ویدئویی است.دوربین های آنالوگ به دلیل سادگی نصب هنوز هم سهم بیشتر بازار فروش را در اختیار دارند.این دوربین ها 70-80 درصد از سهم بازاررا از ان خود کرده اند اما دوربین های IP تهدیدی برای دوربین های آنالوگ به حساب می آیند به خصوص که در چند سال اخیر شرکتهای سازنده دوربین آنالوگ کاهش فروش را به طور متوالی تجربه کرده اند.برای مقابله با این کاهش فروش,سازندگان دوربین های آنالوگ با فشار بر تیم تحقیقات و توسعه خود تلاش های زیادی را انجام داده اند تا راهکاری بیابند تا تصاویر کیفیت بالایHD را با کمک کابل های کواکسیال تنتقال دهند.HDCV1وAHDحاصل این تلاش هاست.به علاوه از حیث کیفیت و قیمت باید بتواند در ابزاربا نمونه های دیگر رقابت کند.به طور خلاصه برای اینکه به سیستم HD به کمک کواکسیال برسیم 6 شرط اساسی نیاز است که رعایت شود:

1)باید وضوح تصویر وقابلیت تفکیک رنگ بالایی داشته باسد.همینطور بایستی مجهز به سیستم فیلتر سیگنال,کاهش نویز و قابلیت بازیابی تصویر مجهز باشد.

2)از آنجا که ادعا میشود سیستم HD به کمک کواکسیال از تکنولوژی پیشرفته تری نسبت به نمونه های سابق خود برخوردار است, باید بتواند سیگنال ها را برای مسافت طولانی تر با استفاده از کابل های کواسی انتقال دهد.

3)این راه کار نباید تاخیر وهیچ گونه کاهش کیفیت را در تصاویر بوجود بیاورد.

4)تجهیزات موجود باید قابیت سازگاری با فرمت 960H را داشته باشد وعلاوه بر آن سازگاری با جدا ساز های آنالوگ و سیستم های ماتریکسی نیز باید در نظر گرفته شود.

5)استفاده از HD به کمک کواکسیال باید آسان باشد و بتوان تنظیمات را هم بر روی کلیه

تجهیزات اعمال کرد.

6)هر گونه راه حل باید هزینه کم و کیفیت بالایی داشته باشد.

دستگاه های ظبط کننده تصویر دیجیتال DVR)) که میتوانند فرمت های 960Hو720/10800P را پشتیبانی کنند را ضبط کننده های HD دو گانه می نامند.حتی دستگاه های HD DVR وجود دارند که توسط چیپ intersil و اتصال tcp/IP میتوانند از سه نوع سیگنال IP,960H,720P/1080P پشتیبانی کنند.این دست گاه ها معروف به دستگاه های ضبط سه گانه هستند.

مقاله‌های مشابه

برای تجهیز خانه به دوربین مداربسته چه مواردی لازم هست؟

برای تجهیز خانه به دوربین مداربسته چه مواردی لازم هست؟

همانطور که می دانید امروزه دوربین مداربسته برای آپارتمانها و خانه های مسکونی امری ضروری شده است. بسیاری از مصرف کنندگان نمی دانند برای تجهیز محل خود به دوربین مداربسته نیاز به چه ادوات دوربین مداربسته یا پیش نیازهایی دارند. لذا بر آن شدیم تا این سوال را پاسخ دهیم....

بیشتر بخوانید
چرا برای آپارتمان نصب دوربین مداربسته ضروری است؟

چرا برای آپارتمان نصب دوربین مداربسته ضروری است؟

چرا دوربین مدار بسته در آپارتمانهای امروزی ایران ضروری می باشد. جدای از بحث مشکلات امنیتی و افزایش سرقت از منازل مسکونی این روزها، نصب دوربین مداربسته در آپارتمان می‌تواند دلایل و مزایای متعددی داشته باشد. در زیر به برخی از این دلایل اشاره می‌شود: افزایش امنیت:...

بیشتر بخوانید
چگونه امنیت خانه خود را افزایش بدهیم

چگونه امنیت خانه خود را افزایش بدهیم

فزایش امنیت منزل مسکونی از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند از طریق روش‌های مختلفی انجام شود. در ادامه به برخی از این روش‌ها توسط پارسیس الکترونیک اشاره شده است. هچنین توصیه می شود در مقاله راههای سرقت از منازل مسکونی با شیوه های سرقت سارقین آشنا شوید.  1. استفاده...

بیشتر بخوانید
0 تا 100 جک پارکینگ هنگام خرید

0 تا 100 جک پارکینگ هنگام خرید

 در این مقاله قصد داریم 0 تا 100 جک پارکینگ را برای شما باز کنیم، و بتونید بهترین جک پارکینگ را برای پروژه خود انتخاب نمایید. انتخاب بهترین جک پارکینگ نیازمند در نظر گرفتن چندین فاکتور مهم است تا بتوانید یک گزینه مناسب و قابل اعتماد برای نیازهای خود پیدا کنید. در...

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *