برخی از مزیتهای ساختمان هوشمند (قسمت 2)

4 اسفند 1393
smart home

پیرو مبحث قبلی مزیتهای ساختمان هوشمند (قسمت 1) ارائه شده در بلاگ خانه هوشمند پارسیس الکترونیک، در ادامه برخی دیگر از سرفصلهای مزایای خانه هوشمند را با توجه به تجارب پروژه ها در ایران مطرح می نماییم.

مزیت چهارم ساختمان هوشمند را جدا از مباحث تکنیکال و فنی می خواهیم در زمینه ای مطرح نماییم که خانه هوشمند را به طرز فوق العاده ای در دنیا مطرح نمود. آن مزیت مبحثی نیست جز بحث حس خوب کنترل ادوات به طرز هوشمندانه، جدا از مباحث انرژی، مانیتورینگ و . . . در خانه هوشمند، به جرات می توان گفت همه ما انسانها دنبال تعالی هستیم، و از ادوات با تکنولوژی جذاب استقبال می کنیم، در خانه هوشمند لمس کردن یک صفحه لمسی (تاچ پنل ) و در نهایت ارسال فرمان به یکی از ادوات خانه هوشمند باعث لذتی وصف نشدنی است که می توان آن را با سواری یک خورو لوکس همچون بنز مقایسه نمود.

مزیت پنچم خانه هوشمند سناریو پذیری، را می توان اینگونه  وصف کرد در هر خانه هوشمند یا ساختمان هوشمندی یک سری از کنش ها و واکنش هایی وجود دارد که همیشه در خانه اجرا می گردد، فرض کنید هر وقت هوا گرم شود شما بالطبع کولریا سیستم سرمایش هوشمند ساختمان خود را روشن می کنید، وقتی نور محیط کم شود شما پرده های برقی ساختمان هوشمند خود را کنار می زنید، اگر نور خیلی کم شد سیستم روشنایی هوشمند ساختمان خود را روشن می کنید، همانطور که ملاحظه می کنید خیلی از رفتارهای ما در یک ساختمان هوشمند یکسان می باشد و به کرات مورد استفاده قرار می گیرد، در ساختمان هوشمند شما می توانید به راحتی سناریویی برای خانه خود بر اساس رفتارهای شخصی خود بنویسید، محدویتی شما را در بر نمی گیرد و هر سناریویی که بخواهید به راحتی برای خود در سیستم خانه هوشمند پارسیس الکترونیک اعمال می کنید.

مزیت ششم خانه هوشمند عیب یابی ساده آن می باشد، به عبارت دیگر از آنجاییکه در خانه هوشمند امروزی شما کنترل کلیه ادوات خانه هوشمند را در دست خود دارید لذابه راحتی می توانید کلیه تجهیزات را مانیتور کنید لذا عیب یابی تک تک قطعات با توجه به مانیتور لحظه ای کلیه ادوات کار بسیار راحتی می باشد، در پاره ای از مواقع شاید حتی شما نیاز به نصاب خانه هوشمند خود نداشته باشید تا عیب یابی سیستم هوشمند خانه شما را  انجام دهد.

در قسمت دوم مقاله مزیتهای ساختمان هوشمند (قسمت 2) مزایای دیگر خانه هوشمند مورد بررسی قرار گرفت و و توضیحاتی در این خصوص به شما دوست داران ساختمان هوشمند smart home ارائه گردید، مشاورین هوشمند سازی ساختمان پارسیس الکترونیک امید دارند تا این مقاله موثر بوده باشد.

 

مقاله‌های مشابه

با دوربین لامپی چرخشی آشنا شویم

با دوربین لامپی چرخشی آشنا شویم

همان طور که از اسم آن پیداست دوربین چرخشی لامپی شبیه به یک لامپ است و این امکان را به شما میدهد تا بدون نیاز به نصاب و تنها با متصل کردن آن به سرپیچ لامپ بتوانید تصاویر محدوده ی مد نظر خود را به صورت 360 درجه دریافت کنید. وقتی می گوییم 360 درجه بدین معنی است که با...

بیشتر بخوانید
آشنایی با جک سوپر لایف

آشنایی با جک سوپر لایف

یکی از جکهای پارکینگی ساخت ایران که به تازگی به بازار عرضه شده است جک سوپر لایف می باشد. این جک از تکنولوژی ایتالیا بهره برده و با کیفیت رقابتی در ایران تولید می شود.

بیشتر بخوانید
دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت دوربین مداربسته ای است که در شب ها برخلاف دوربینهای مداربسته معمولی تصویر سیاه و سفید ندارد و تصویر رنگی در شب مهیا می کند.

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *