برخی از مزیتهای ساختمان هوشمند (قسمت ا)

smart home

اولین و مهمترین مزیت ساختمان هوشمندکه در دنیا باعث گسترش روز افزون آن شده است بحث مدیریت انرژی در خانه هوشمند است، به دلیل قیمت بالای انرژی در دیگر کشورها مدیریت انرژی ساختمان هوشمند از اولویتهای اصلی رشد آن می باشد. البته در کشور ما از دیدگاه مشاوران پارسیس الکترونیک به علت هزینه انرژی کمتر ، این دلیل از دلایل با اهمیت کمتر در انتخاب خانه هوشمند و پیاده سازی سناریوهای خانه هوشمند می باشد.  در بحث مدیریت انرژی ساختمان هوشمند، جدا از بحث  صرفه جویی در مصرف انرژی ، می توان نظارت دقیق تری بر مصرف داشت به عبارت دیگر تجهیزات متصل به ادوات خانه هوشمند با اندازه گیری میزان مصرف کمک بزرگی به نرم افزار اصلی خانه هوشمند برای محاسبه مبلغ تمام شده برق مصرفی می کنند و این قابلیت گزینه بسیار خوبی برای بررسی دقیق قبض برق مصرفی می باشد. اداوات خانه هوشمند بنا بر سناریویی که از آن برنامه می گیرند به علت اینکه کمتر در مدار قرار می گیرند مصرف انرژی را در ساختمان هوشمند به شکل چشمگیری کاهش می دهند.

دومین و پر هیاهو ترین مزیت ساختمان هوشمند که علی الخصوص در ایران به رشد خانه هوشمند کمک بسیاری کرد، به عقیده کارشناسان پارسیس الکترونیک  بحث ریموت کردن یا ارسال فرامین از راه دور بر بستر اینترنت یا شبکه داخلی بوده است. همیشه ارسال فرامین به ادوات خانه هوشمند مانند روشنایی، سیستم سرمایش گرمایش و . . .  برای ساکنین ساختمان هوشمند از جذابیت ویژه ای برخوردار بوده است. سیستم هوشمند ساختمان با استفاده از بستر اینترنت به راحتی توانسته است کنترل خانه را در بیرون از خانه با فواصل چند ده هزار کیلومتری برای ساکنین آن فراهم آورد.

مزیت سوم به عقیده ما، بحث مانیتورینگ خانه هوشمند می باشد، همیشه کنترل و مانیتور محل زندگیمان به ما حس اطمینان و آرامش داده است، حال فرض کنید این کنترل، بر همه ادوات خانه هوشمند سیتره پیدا کند، در بحث هوشمند سازی ساختمان جدا از بحث سیستمهای نظارت تصویری و دوربین مدابسته در، شما به راحتی بر رفتار و کارکرد کلیه تجهیزات سیستم هوشمند ساختمان خود نظارت دارید و این مانیتورینگ به راحتی بر روی کارکرد کل سیستم هوشمند ساختمان خواهد بود.

در این مقاله به سه مزیت اصلی ساختمان هوشمند اشاره گردید، در قسمتهای بعد مزیتهای دیگر خانه های هوشمند توسط مشاورین هوشمند سازی ساختمان پارسیس الکترونیک مورد بررسی قرار خواهند گرفت

 

مقاله‌های مشابه

با دوربین لامپی چرخشی آشنا شویم

با دوربین لامپی چرخشی آشنا شویم

همان طور که از اسم آن پیداست دوربین چرخشی لامپی شبیه به یک لامپ است و این امکان را به شما میدهد تا بدون نیاز به نصاب و تنها با متصل کردن آن به سرپیچ لامپ بتوانید تصاویر محدوده ی مد نظر خود را به صورت 360 درجه دریافت کنید. وقتی می گوییم 360 درجه بدین معنی است که با...

بیشتر بخوانید
آشنایی با جک سوپر لایف

آشنایی با جک سوپر لایف

یکی از جکهای پارکینگی ساخت ایران که به تازگی به بازار عرضه شده است جک سوپر لایف می باشد. این جک از تکنولوژی ایتالیا بهره برده و با کیفیت رقابتی در ایران تولید می شود.

بیشتر بخوانید
دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت چیست

دوربین وارملایت دوربین مداربسته ای است که در شب ها برخلاف دوربینهای مداربسته معمولی تصویر سیاه و سفید ندارد و تصویر رنگی در شب مهیا می کند.

بیشتر بخوانید

شما هم به جمع ۱۰,۰۰۰ مشترک خبرنامه‌ پارسیس الکترونیک بپیونید

instagram-parsys

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *