سیستمهای کنترل تردد

راهنمای نصب ریدرهای برد بلند با کنترلر

ریدرها و آنتن درون آنها به شدت نسبت به ضربه و تغییر شکل حساس هستند. بنابراین از وارد کردن هر گونه فشار و یا ضربه به آنها در تمامی مراحل نصب و استفاده، اجتناب نمایید.

ریدرها و آنتن درون آنها به شدت نسبت به ضربه و تغییر شکل حساس هستند. بنابراین از وارد کردن هر گونه فشار و یا ضربه به آنها در تمامی مراحل نصب و استفاده، اجتناب نمایید.

برای تغذیه ریدرها صرفاً از منبع تغذیه ارایه شده همراه با ریدرها استفاده کنید. لازم است برای هر ریدر از منبع تغذیه جداگانه ارایه شده استفاده کنید.

حتی الامکان برق 220 را به آداپتور رسانده و بدون بریدن سیم آداپتور، از کانکتور آداپتور برای اتصال تغذیه ریدرها استفاده شود (در صورتیکه فاصله ریدر از تغذیه بیش از 15 متر باشد رعایت این نکته ضروری است). در غیر اینصورت برای انتقال تغذیه هر ریدر از دو زوج سیم درون کابل برای اتصال مثبت و منفی تغذیه استفاده نمایید. (جهت راحتی عیب یابی و استانداردسازی نصب پیشنهاد می گردد زوج قهوای برای مثبت و زوج سبز برای منفی استفاده شود).

برای ارتباط ریدر و کنترلر از کابل CAT6  مرغوب استفاده نمایید. در صورت وجود فاصله بیش از ۵ متر حتماً از کابل CAT6  مرغوب از نوع مسی استفاده نمایید.

فاصله بین ریدرها و کنترلر PC-3702 حداکثر  15 متر می­باشد.

برای ارتباط سیگنالهای ویگند D0 و D1 ریدرها به کنترلر، حتماً از دو زوج، یک زوج برای D0 و یک زوج برای D1 استفاده کنید. دقت نمایید به هیچ عنوان از یک زوج به هم تابیده برای دو سیگنال استفاده نگردد. (جهت راحتی عیب یابی و استانداردسازی نصب پیشنهاد می گردد زوج نارنجی برای D0 و زوج آبی برای D1 استفاده شود).

دقت کنید سیم منفی منابع تغذیه ریدرها و کنترلر حتماً به هم متصل شوند. عدم اتصال آنها باعث عدم دریافت صحیح اطلاعات ارسالی از ریدرها خواهد شد.

پس از اتمام مراحل نصب و  تست عملکرد، تمامی اتصالات را لحیم کاری و عایق بندی نمایید. عدم لحیم کاری مناسب ممکن است پس از مدتی باعث کارکرد نامنظم سیستم گردد.

سیم بندی پیشنهادی کابل cat6

سیم بندی ریدر برد بلند

اشکالات متداول در نصب سیستم تگ برد بلند

اشکال

راه حل

تداخل فرکانسی بین ریدرها

 

ریدر ها پشت به پشت و با فاصله مناسب (حداقل 2 متر) نسبت به یکدیگر نصب گردند.

تداخل فرکانس با فرکانسهای خارجی

 

فرکانس ریدر ها از طریق پورت سریال و با نرم افزار مربوطه بر روی فرکانس مناسب تنظیم گردد.

تغذیه ریدر مناسب نیست

 

در صورت استفاده از کابل نامرغوب و یا فاصله زیاد ممکن است ولتاژ و جریان لازم برای تغذیه ریدر تأمین نگردد. در این صورت ابتدا بُرد ریدر را با استفاده از منبع تغذیه نزدیک به ریدر بررسی کرده و پس از اطمینان از صحت عملکرد نسبت به تغییر کابل و یا سایر موارد لازم اقدام نمایید.

جهت ریدر تنظیم نمیباشد.

 

ریدر بایستی به گونه ای باشد که هنگام عبور خودرو برچسب از مسیر دید ریدر عبور نماید بطوریکه حتی الامکان سطح تگ با سطح ریدر موازی گردند.

توان ریدر درست تنظیم نشده است

قدرت ریدر ها از طریق پورت سریال و با نرم افزار مربوطه بر روی قدرت بیشتر تنظیم گردد (از 1 تا 30 db قابل تنظیم است).

اشکال در منبع تغذیه ریدرها

تغذیه ریدر تعویض گردد.

 

عدم نمایش شماره کارت بصورت صحیح

 

اشکال

راه حل

GND ریدر و کنترلر درست وصل نشده است

اتصال سیم منفی تغذیه ریدر ها و کنترلر را بررسی نمایید.

قطع و یا ضعف اتصال دو سیم ویگند D0 و D1 ریدر و کنترلر

از اتصال درست و لحیم کاری مطمئن شوید.

افت سیگنال در مسیر D0 و D1

حداکثر فاصله ریدر با کنترلر رعایت گردد و از کابل مرغوب و دو زوج سیم برای D0 و D1 استفاده شود.


اطلاعات تکميلي

  • canonical: https://parsysco.ir/مطالب-مفید/سیستمهای-کنترل-تردد/راهنمای-نصب-ریدرهای-برد-بلند-با-کنترلر
 4967,    15  شهریور  1398 ,   سیستمهای کنترل تردد

23 نظرها

نظر دادن

درباره ما

parsys-electronic

 پارسیس الکترونیک در زمینه سیستمهای حفاظتی امنیتی، سیستمهای هوشمند ساختمان در حال فعالیت می باشد، همچنین با کسب نمایندگیهای رسمی از برندهای معتبر در زمینه دربهای اتوماتیک و دوربینهای مداربسته سهم بزرگی را از بازار این صنعت به خود اختصاص داده است    .

استخدام

parsys-electronic

پارسیس الکترونیک در جهت توسعه واحد فروش خود در فروشگاه مرکزی خود نیرو استخدام می نماید. مدیران فروش و کارشناسان فروشی که تجربه کاری در زمینه دوربین مداربسته، درب اتوماتیک و یا خانه هوشمند را دارا می باشند می توانند رزومه شغلی خود را به ایمیل [email protected] ارسال نمایند .

تماس با ما

فروشگاه مرکزی پارسیس الکترونیک

تهران، خیابان جمهوری، بزرگترین مرکز سیستمهای حفاظتی امنیتی خاورمیانه، پاساژ علاالدین دو 2
تلفــن : 66348335 (9821)
فکس : 66348344 (9821)
تلگرام : 9011504163 (98)