ساختمان هوشمند

برخی از مزیتهای ساختمان هوشمند (قسمت ا)

برخی از مزیتهای ساختمان هوشمند (قسمت ا)

اولین و مهمترین مزیت ساختمان هوشمندکه در دنیا باعث گسترش روز افزون آن شده است بحث مدیریت انرژی در خانه هوشمند است، به دلیل قیمت بالای انرژی در دیگر کشورها مدیریت انرژی ساختمان هوشمند از اولویتهای اصلی رشد آن می باشد.

برخی از مزیتهای ساختمان هوشمند (قسمت ا)

اولین و مهمترین مزیت ساختمان هوشمندکه در دنیا باعث گسترش روز افزون آن شده است بحث مدیریت انرژی در خانه هوشمند است، به دلیل قیمت بالای انرژی در دیگر کشورها مدیریت انرژی ساختمان هوشمند از اولویتهای اصلی رشد آن می باشد. البته در کشور ما از دیدگاه مشاوران پارسیس الکترونیک به علت هزینه انرژی کمتر ، این دلیل از دلایل با اهمیت کمتر در انتخاب خانه هوشمند و پیاده سازی سناریوهای خانه هوشمند می باشد.  در بحث مدیریت انرژی ساختمان هوشمند، جدا از بحث  صرفه جویی در مصرف انرژی ، می توان نظارت دقیق تری بر مصرف داشت به عبارت دیگر تجهیزات متصل به ادوات خانه هوشمند با اندازه گیری میزان مصرف کمک بزرگی به نرم افزار اصلی خانه هوشمند برای محاسبه مبلغ تمام شده برق مصرفی می کنند و این قابلیت گزینه بسیار خوبی برای بررسی دقیق قبض برق مصرفی می باشد. اداوات خانه هوشمند بنا بر سناریویی که از آن برنامه می گیرند به علت اینکه کمتر در مدار قرار می گیرند مصرف انرژی را در ساختمان هوشمند به شکل چشمگیری کاهش می دهند.

دومین و پر هیاهو ترین مزیت ساختمان هوشمند که علی الخصوص در ایران به رشد خانه هوشمند کمک بسیاری کرد، به عقیده کارشناسان پارسیس الکترونیک  بحث ریموت کردن یا ارسال فرامین از راه دور بر بستر اینترنت یا شبکه داخلی بوده است. همیشه ارسال فرامین به ادوات خانه هوشمند مانند روشنایی، سیستم سرمایش گرمایش و . . .  برای ساکنین ساختمان هوشمند از جذابیت ویژه ای برخوردار بوده است. سیستم هوشمند ساختمان با استفاده از بستر اینترنت به راحتی توانسته است کنترل خانه را در بیرون از خانه با فواصل چند ده هزار کیلومتری برای ساکنین آن فراهم آورد.

مزیت سوم به عقیده ما، بحث مانیتورینگ خانه هوشمند می باشد، همیشه کنترل و مانیتور محل زندگیمان به ما حس اطمینان و آرامش داده است، حال فرض کنید این کنترل، بر همه ادوات خانه هوشمند سیتره پیدا کند، در بحث هوشمند سازی ساختمان جدا از بحث سیستمهای نظارت تصویری و دوربین مدابسته در، شما به راحتی بر رفتار و کارکرد کلیه تجهیزات سیستم هوشمند ساختمان خود نظارت دارید و این مانیتورینگ به راحتی بر روی کارکرد کل سیستم هوشمند ساختمان خواهد بود.

در این مقاله به سه مزیت اصلی ساختمان هوشمند اشاره گردید، در قسمتهای بعد مزیتهای دیگر خانه های هوشمند توسط مشاورین هوشمند سازی ساختمان پارسیس الکترونیک مورد بررسی قرار خواهند گرفت

 


اطلاعات تکميلي

  • canonical: https://parsysco.ir/مطالب-مفید/ساختمان-هوشمند/smart-home-benefits1

2 نظرها

  • ارسال شده توسط hoseini جمعه, 01 مرداد 1395 ساعت 14:13

    عالی

  • ارسال شده توسط hoseini جمعه, 01 مرداد 1395 ساعت 14:13

    عالی

نظر دادن

درباره ما

parsys-electronic

 پارسیس الکترونیک در زمینه سیستمهای حفاظتی امنیتی، سیستمهای هوشمند ساختمان در حال فعالیت می باشد، همچنین با کسب نمایندگیهای رسمی از برندهای معتبر در زمینه دربهای اتوماتیک و دوربینهای مداربسته سهم بزرگی را از بازار این صنعت به خود اختصاص داده است    .

استخدام

parsys-electronic

پارسیس الکترونیک در جهت توسعه واحد فروش خود در فروشگاه مرکزی خود نیرو استخدام می نماید. مدیران فروش و کارشناسان فروشی که تجربه کاری در زمینه دوربین مداربسته، درب اتوماتیک و یا خانه هوشمند را دارا می باشند می توانند رزومه شغلی خود را به ایمیل [email protected] ارسال نمایند .

تماس با ما

فروشگاه مرکزی پارسیس الکترونیک

تهران، خیابان جمهوری، بزرگترین مرکز سیستمهای حفاظتی امنیتی خاورمیانه، پاساژ علاالدین دو 2
تلفــن : 66348335 (9821)
فکس : 66348344 (9821)
تلگرام : 9011504163 (98)