ساختمان هوشمند

آموزش سیم بندی ماژول دو پل خانه هوشمند آموزش سیم بندی ماژول دو پل خانه هوشمند

سیم بندی ماژول روشنایی

در این مقاله نحوه سیم کشی ماژول 2 پل روشنایی خانه هوشمند ZWAVE به کلید 2 پل سنتی بصورت تصویری آموزش داده شده است، در این مدل سیم کشی شما از روشن و خاموش بودن چراغها در نرم افزار مطلع خواهید شد.

برای راه اندازی سیستم روشنایی خانه هوشمند می بایست ماژولهای روشنایی که در سه مدل تک پل، دو پل و دیمر در پروتکل ZWAVE ارائه می شوند را به سیم کشی یا کلیدهای سنتی اضافه کنید. همانطور که پیش تر نیز بیان کرده بودیم از مزایای پروتکل ZWAVE خانه هوشمند ارتباط ساده آن با سیم کشی سنتی و کلیدهای سنتی می باشد که از کلیدهای سنتی در خانه هوشمند ZWAVE به راحتی استفاده می کنیم. پس برای راه اندازی سیستم خانه هوشمند به اقلام زیر نیاز داریم.

روشنایی هوشمند

مرحله اول :  راه اندازی ماژول روشنایی خانه هوشمند

برای راه اندازی ماژول روشنایی خانه هوشمند می بایست برق ورودی این ماژول را تامین نمود. در اولین قدم از نول ورودی کلید به ماژول روشنایی اتصال برقرار کرده و از همین نول برای چراغها، لوستر، نورمخفی و هالوژن و غیره طبق تصویر زیر استفاده می کنیم.

روشنایی خانه هوشمند

 

پس از نصب نول ورودی، نوبت به تامین فاز ماژول میرسد، در این مرحله از فاز تامین شده برای این روشنایی که قبل از آن فیوز B10 در نظر گرفته شده است، استفاده می شود.

 

ماژول خانه هوشمند

 

 

مرحله دوم  :  ارتباط خانه هوشمند با کلیدهای سنتی روشنایی

پس از اینکه ماژول روشنایی خانه هوشمند، توسط فاز و نول روشن شد، حال نوبت به ارتباط آن با کلیدهای سنتی میرسد، به طور مثال برای پُل اول طبق تصویر زیر سیم بندی را انجام می دهیم. قابل ذکر است از فاز ورودی برای ورودی کلید نیز استفاده می کنیم. این فاز باید با فاز اصلی وارد شده به ماژول از یک شاخه بود و یک فیوز بر سر راه آنها باشد.

 

سیم بندی هوشمند

 

مرحله سوم  :  ارتباط ماژول روشنایی خانه هوشمند با چراغهای سنتی

پس از اینکه خروجی کلید را به ماژول روشنایی خانه هوشمند متصل کردیم، حال خروجی متناظر آن بر روی ماژول ( همان پُل) را به چراغ متصل می کنیم. قبل از این نول چراغ را از ورودی اصلی تامین کرده بودیم.

 

 آموزش سیم بندی هوشمند

مرحله دو و سه را برای پُل دیگر کلید نیز اجرا می کنیم

 

 آموزش ماژول روشنایی هوشمند

 

حال خروجی ماژول را به چراغ پُل دیگر متصل می کنیم.

 

 آموزش ماژول روشنایی خانه هوشمند

پس از طی کردن مراحل بالا به راحتی توانسته اید سیم بندی خانه هوشمند را برای 2 شاخه روشنایی مجزا توسط یک کلید 2 پل سنتی انجام دهید، اگر همه چیز به درستی انجام شده باشد، چراغ داخلی ماژول روشن شده است و شما با فشردن هر پل کلید، چراغ متناظر با آن پل را روشن یا خاموش خواهید نمود. پس از سیم بندی نوبت به اضافه کردن ماژول به مرکز کنترل اصلی خانه هوشمند ZWAVE میرسد که در آموزشهای بعدی اتاق آموزش پارسیس الکترونیک به آن پرداخته خواهد شد.


اطلاعات تکميلي

  • canonical: https://parsysco.ir/مطالب-مفید/ساختمان-هوشمند/lightning

نظر دادن

درباره ما

parsys-electronic

 پارسیس الکترونیک در زمینه سیستمهای حفاظتی امنیتی، سیستمهای هوشمند ساختمان در حال فعالیت می باشد، همچنین با کسب نمایندگیهای رسمی از برندهای معتبر در زمینه دربهای اتوماتیک و دوربینهای مداربسته سهم بزرگی را از بازار این صنعت به خود اختصاص داده است    .

استخدام

parsys-electronic

پارسیس الکترونیک در جهت توسعه واحد فروش خود در فروشگاه مرکزی خود نیرو استخدام می نماید. مدیران فروش و کارشناسان فروشی که تجربه کاری در زمینه دوربین مداربسته، درب اتوماتیک و یا خانه هوشمند را دارا می باشند می توانند رزومه شغلی خود را به ایمیل [email protected] ارسال نمایند .

تماس با ما

فروشگاه مرکزی پارسیس الکترونیک

تهران، خیابان جمهوری، بزرگترین مرکز سیستمهای حفاظتی امنیتی خاورمیانه، پاساژ علاالدین دو 2
تلفــن : 66348335 (9821)
فکس : 66348344 (9821)
تلگرام : 9011504163 (98)