ساختمان هوشمند

آموزش سیم بندی پرده هوشمند آموزش سیم بندی پرده هوشمند

سیم بندی ماژول پرده هوشمند

در این مقاله نحوه سیم کشی ماژول پرده یا کرکره برقی خانه هوشمند به همراه یک کلید دستی UP/DOWN بصورت تصویری آموزش داده شده است، با کمک این راهنمای آموزشی شما می توانید پرده یا کرکره برقی خانه خود را در مرکز کنترل خانه هوشمند خود اضافه کنید.

برای راه اندازی یک پرده، کرکره برقی، پنجره برقی و . . . در یک خانه هوشمند نیاز به یک ماژول موتور یا پرده برقی می باشد. این ماژول وظیفه دریافت فرامین از مرکز کنترل خانه هوشمند و روشن کردن موتور را با کمک خروجی های خود دارد. با کمک این ماژول می توان همانند ماژول روشنایی هوشمند، از کلیدهای سنتی نیز برای باز و بسته کردن پرده های برقی استفاده نمود، همانطور که پیش تر نیز بیان کرده بودیم از فواید اصلی پروتکل خانه هوشمند ZWAVE ارتباط ساده آن با سیم کشی سنتی و کلیدهای سنتی می باشد که از کلیدهای سنتی در خانه هوشمند ZWAVE به راحتی استفاده می شود. پس همانطور که بیان شد برای راه اندازی پرده هوشمند یا کرکره برقی هوشمند در خانه هوشمند به اقلام زیر نیاز داریم.

pan08-smarthome

مرحله اول :  راه اندازی ماژول پرده هوشمند

برای راه اندازی ماژول پرده برقی خانه هوشمند می بایست برق ورودی این ماژول را تامین نمود. در اولین قدم از فاز ورودی محافظت شده توسط کلید مینیاتوری B10 ، به کلید بالا و پایین پرده برقی یا درب اتوماتیک یا پنجره برقی اتصال برقرار نموده و از همین فاز نیز به ماژول هوشمند پرده برقی نیز اتصال برقرار می شود. همانطور که در ماژول روشنایی نیز شرح داده شد، برای راه اندازی ماژول نیاز به نول نیز می باشد که نول ماژول نیز متصل می گردد.

 

pan08-curtain

 

 برای راه اندازی موتور کرکره برقی یا پرده هوشمند بایستی تامین نول نمود، لذا از نول ورودی ماژول برای موتور پرده برقی نیز انشعابی می گیریم.

 

pan08-curtain

 

 مرحله دوم  :  جهت بالای پرده برقی

برای راه اندازی موتور در جهت بالا، یا باز کردن کرکره برقی یا پرده هوشمند بایستی موتور را در یک جهت به حرکت در آورد. برای این هدف از خروجی ماژول به یک جهت موتور ارتباط برقرار نموده و شستی دستی رو به بالا که متناظر با این خروجی موتور می باشد را نیز به ماژول  همانند تصویر زیر متصل می کنیم.

 

pan08-rollup

 

مرحله سوم  :  جهت پایین پرده برقی

همانطور که در مرحله دوم جهت بالای پرده برقی را راه اندازی نمودیم، در این مرحله نیز باید به پایه دیگر موتور فاز وصل نموده تا موتور درجهت دیگری به چرخش درآید، لذا از خروجی دیگر ماژول برای سیم دیگر موتور اتصال برقرار نموده و برای شستی دستی نیز طبق تصویر زیر ارتباط متناظر آن را با ماژول برقرار می کنیم.

 

pan08-automatic-rollup

 

 مرحله چهارم  :  نصب سیستم ارت موتور

اکثر موتورهای 220 ولت  پرده برقی یا کرکره هوشمند موجود در بازار 4 سیمه بوده که شامل یک سیم نول، فاز چپگرد، فاز راستگرد و ارت می باشند. در مرحله دوم و سوم سه سیم موتور ما سیم بندی شدند و در مرحله آخر فقط  کافیست تا سیم ارت موتور مانند تصویر زیر متصل گردد.

 

pan08-smarthome-rollup

 

پس از طی کردن مراحل بالا به راحتی توانسته اید سیم بندی خانه هوشمند را برای  راه اندازی کرکره برقی یا پرده هوشمند توسط یک شستی بالا و پایین دستی انجام دهید، اگر همه چیز به درستی انجام شده باشد، چراغ داخلی ماژول روشن شده است و شما با اضافه کردن ماژول پرده برقی یا کرکره هوشمند به مرکز کنترل خانه هوشمند به موتور کرکره یا پرده برقی فرمان ارسال نمایید. پس از سیم بندی نوبت به اضافه کردن ماژول به مرکز کنترل اصلی خانه هوشمند ZWAVE میرسد که در آموزشهای بعدی اتاق آموزش پارسیس الکترونیک به آن پرداخته خواهد شد.


اطلاعات تکميلي

 • canonical: https://parsysco.ir/مطالب-مفید/ساختمان-هوشمند/automatic-curtain

3 نظرها

 • ارسال شده توسط پارسیس الکترونیک دوشنبه, 20 اسفند 1397 ساعت 23:36

  سلام
  بله با نصب این ماژول و اصافه کردن آن به دستگاه مرکزی خانه هوشمند می توانید هوشمندانه به پرده ها فرمان دهید

 • ارسال شده توسط پارسیس الکترونیک دوشنبه, 20 اسفند 1397 ساعت 23:35

  سلام
  بله با نصب این ماژول و اصافه کردن آن به دستگاه مرکزی خانه هوشمند می توانید هوشمندانه به پرده ها فرمان دهید

شروع
قبلی
1

نظر دادن

درباره ما

parsys-electronic

 پارسیس الکترونیک در زمینه سیستمهای حفاظتی امنیتی، سیستمهای هوشمند ساختمان در حال فعالیت می باشد، همچنین با کسب نمایندگیهای رسمی از برندهای معتبر در زمینه دربهای اتوماتیک و دوربینهای مداربسته سهم بزرگی را از بازار این صنعت به خود اختصاص داده است    .

استخدام

parsys-electronic

پارسیس الکترونیک در جهت توسعه واحد فروش خود در فروشگاه مرکزی خود نیرو استخدام می نماید. مدیران فروش و کارشناسان فروشی که تجربه کاری در زمینه دوربین مداربسته، درب اتوماتیک و یا خانه هوشمند را دارا می باشند می توانند رزومه شغلی خود را به ایمیل [email protected] ارسال نمایند .

تماس با ما

فروشگاه مرکزی پارسیس الکترونیک

تهران، خیابان جمهوری، بزرگترین مرکز سیستمهای حفاظتی امنیتی خاورمیانه، پاساژ علاالدین دو 2
تلفــن : 66348335 (9821)
فکس : 66348344 (9821)
تلگرام : 9011504163 (98)