دوربینهای مداربسته

HD CCTV چیست؟

HD CCTV چیست؟

تکنولوژی نظارت تصویری HD، برترین تکنولوژی آتی خواهد بود شاید هم اکنون هم همین اتفاق افتاده باشد. HDCCTV، با به کار بردن کابل کواکسیال شبکه آنالوگ قدیمی کیفیت تصویر را بصورت چشمگیری افزایش می دهد.

درHD CCTV دارای مزیت های بسیاری از جمله تسهیل در نصب تا کارایی و بازدهی بی همتای آن می باشد. HDSDI برخی از مشخصات فیزیکی CCTV آنالوگ در سیگنال وابسته به کابل کواکسیال را به اشتراک می گذارد، دوربین ها تنها به عنوان یک نوع آنالوگ نصب می شوند و نیازی به پروگرام کردن به وسیله نصاب دوربین، وجود ندارد. اگرچه، به وسیله جایگزین شدن انتقال ویدئویی آنالوگ به وسیله HDSDI، کابل کواکسیال مشابه، می تواند ۳۰ فریم با مشخصات برتر (HD) و رزولوشن کامل 1080P و 720P را در هر ثانیه از تصاویر ویدئویی به DVR تحویل دهد. ویدئوی زنده دریافتی به وسیله HDCCTV نیز در تمام مدت با وضوح تصویر کامل و اغلب بدون تأخیر و در زمان واقعی نشان داده می شوند.

پارسیس الکترونیک معتقداست که HDCCTV آینده صنعت CCTV می باشد. برای هر فردی که علاقمند به ارائه بهترین راهکارها به مشتریان اصلی خود باشد، کسب اطلاعات درباره تکنولوژی و اینکه چه کسی بهترین راهکارها را به بازار عرضه می کند امری اجتناب ناپذیر می باشد.

یک نصاب آنالوگ می تواند راهکار کاملا مشابهی را برای همه محصولات مشابه به کار برد. HDCCTV از نظر کیفیت تصویر و همچنین پایین بودن قیمت نسبت به دوربین های مبنی بر IP ارجحیت دارند.

هر محصولی  که دارای لوگوی قراردادی HD باشد و یا عبارت  TE292M HD-SDI SMPرا داشته باشد، آنگاه این محصول با استاندارد ۱۰ ساله ای که مورد پذیرش قرارداد HD می باشد، سازگار است.

امروزه راهکارهای زیادی برای این یکپارچگی وجود ندارد، اما به زودی HDCCTV با سیستم های مبتنی بر IPیکپارچه می شوند. همانطور که سیستم های آنالوگ امروزی این کار را انجام می دهند و این کار اساسا به وسیله ارائههای DVRهیبرید که می تواند ضبط و نمایش آنالوگ، IP و یا HDCCTV داشته باشند، انجام می پذیرد.

 امروزه کمپانی های اندکی در حال توسعه و ارائه تکنولوژی HDCCTV  به سمت جریان های IP که ممکن است یک برنامه کاربردی در سیستم های بزرگتر را ارائه داده و اجازه تغذیه HDCCTV را به وسیله NVRهای دریافتی را عرضه نمایند. ما اکنون برای مدت زمان خاصی، یک راهکار مبتنی بر PC را به وسیله HDCCTV و آنالوگ در سیستم مشابهی ارائه داده ایم.

مشخصات HDCCTV شامل مجموعه مستندات استاندارد گسترش یافته ای توسط کمیته فنی قرارداد HDCCTV می باشد. این مستندات ملزومات عملیاتی و اجرایی و سطوح توافق نامه ای برای سیستم HDCCTV از دوربین به صفحه نمایش را مشخص می کنند.

منظور از هرگونه استانداردسازی و فرآیند مطلوب، تضمین همکاری و تعامل محصولات، اجزاء و سیستم های طراحی و تست شده مطابق با استاندارد می باشد. لوگوی HDCCTV به وسیله کمپانی های تطبیق دهنده HDCCTV روی تجهیزات مشخص می باشد و این علامت تضمینی برای انطباق محصول یا سیستم است که یک تجربه نصب و راه اندازیHDCCTV دیجیتالی برای نصب کنندگان سیستم و متخصصان امنیتی فراهم خواهد نمود.

ورژن های برنامه ریزی شده استاندارد HDCCTV، نظارت موفق و مقرون به صرفه تری را ارئه می دهند، که به وسیله افزودن قابلیت هایی مانند ارتباطات دو طرفه و فعال نمودن کابل تغذیه و همچنین توسط افزایش کارایی مانند انتقال ۳۰۰متر روی کابل کواکسیال RG59 و افزایش آرایه های پیکسلی تا حداکثر ۲۰ میلیون پیکسل به ازای هر فریم، این موضوع فراهم می گردد.

 

مزایای HDCCTV از نگاه کارشناسان پارسیس الکترونیک

۱ـ سادگی در نصب

محصولات HD CCTV که به تازگی نصب شده اند و یا در نصب دوربین مدار بسته آنالوگ استفاده شده اند می توانند از کابل کواکسیال استاندارد (RG/6، RG/59، RG/11) استفاده نمایند و تنها لازم است بعد از نصب دوربین ها، یکDVR جدید نیز نصب شود. نیازی به آموزش اضافی و شبکه بندی جدید نداریم.

۲ـ مزیت اقتصادی

یکی از بیشترین هزینه ها در برگرداندن یک سیستم آنالوگ قدیمی، تغییر کابل ها در زیرساخت شبکه می باشد. با استفاده از HD CCTV نیازی نیست که کابل مربوط به سیستم های آنالوگ برای دستیابی به مزایای حاصل از دوربین های دیجیتالی با وضوح تصویر بالا، جایگزین کردند.

۳ـ وضوح تصویر/هزینه کمتر


انتقال تصویر HD CCTV روی خطوط خودش بدون فشردگی انجام می شود. این آلارم موجب می گردد که ویدئویی با کیفیت مگاپیکسلی، که بدون هرگونه مساله و یا اختلالی فراهم گردد. و همچنین تأخیری بین فرمان ها و زمانی که دوربین پاسخ می دهد، وجود ندارد. نظارت تصویری، بخش عظیمی از بودجه یک سیستم امنیت فیزیکی است و دوربین هایCCTV از نظر قیمت نسبت به دوربینهای IP  بسیار پایین تر می باشند. HD CCTV، محدودیت بودجه واقعی و برنامه های کاربردی را بدون از دست رفتن (اتلاف) کارایی وضوح تصویر مورد نظر و طراحی شده، ارائه می دهد.

مشخصات ویژه HD

دوربین های HD برای نمایش دادن جزئیاتی مانند صورت افراد، خواندن شماره پلاک خودروها یا استفاده از یک دوربین مستقل برای پوشش دادن یک محوطه بزرگ، بسیار مناسب می باشد. دوربین های HD و مگاپیکسلی از راهکارهای دارای وضوح تصویر بالا می باشند در حالی که انتقال و تحویل سیگنال آن دو متفاوت است.

مقایسه HD CCTV با مگاپیکسل IP

دوربین های دیجیتالی مگاپیکسلی تصاویری با وضوح بالا را روی زیرساخت شبکه مبتنی بر IP، منتقل می کنند. HD CCTV، استاندارد دیجیتالی وضوح تصویر بالا را ارائه می دهد که روی یک سیستم آنالوگ فرستاده می شود. نصب سیستم آنالوگ در بازار نظارت تصویری بسیار ساده است و HD CCTV بسیار شبیه به مسیری که برای سیستم های آنالوگ انجام می شود، انجام می پذیرد.


اطلاعات تکميلي

  • canonical: https://parsysco.ir/مطالب-مفید/دوربینهای-مداربسته/what-is-hd-cctv

نظر دادن

درباره ما

parsys-electronic

 پارسیس الکترونیک در زمینه سیستمهای حفاظتی امنیتی، سیستمهای هوشمند ساختمان در حال فعالیت می باشد، همچنین با کسب نمایندگیهای رسمی از برندهای معتبر در زمینه دربهای اتوماتیک و دوربینهای مداربسته سهم بزرگی را از بازار این صنعت به خود اختصاص داده است    .

استخدام

parsys-electronic

پارسیس الکترونیک در جهت توسعه واحد فروش خود در فروشگاه مرکزی خود نیرو استخدام می نماید. مدیران فروش و کارشناسان فروشی که تجربه کاری در زمینه دوربین مداربسته، درب اتوماتیک و یا خانه هوشمند را دارا می باشند می توانند رزومه شغلی خود را به ایمیل [email protected] ارسال نمایند .

تماس با ما

فروشگاه مرکزی پارسیس الکترونیک

تهران، خیابان جمهوری، بزرگترین مرکز سیستمهای حفاظتی امنیتی خاورمیانه، پاساژ علاالدین دو 2
تلفــن : 66348335 (9821)
فکس : 66348344 (9821)
تلگرام : 9011504163 (98)