دوربینهای مداربسته

ارائه ی استاندارد جدید برای انتقال تصویر دیجیتال

ارائه ی استاندارد جدید برای انتقال تصویر دیجیتال

ارائه ی استاندارد جدید برای انتقال داده های دیجیتال، افقی نوین پیش روی صنعت سیستمهای نظارت تصویر و دوربینهای مداربسته. 

یکی از علل توسعه آهسته ی رزولوشن تصویر در دوربین مدار بسته ویا دوربین تحت شبکه صرف نظر از مکان فنی و فناوری لازم برای رسیدن تئوری به این وضوح تصویر در حوزه دوربین مدار بسته یا دوربین تحت شبکه,بحث های اجرایی ویژه با توجه به بستر اجرایی سامانه دوربین نظارت تصویری است.این گونه از کیفیت نیازمند پروتکل اجرایی دوربین مدار بسته HDCVI یا HDTVI و... است

با ظهور دوربین تحت شبکه 4K یا ULTRA HD در عمل مشکل ارائه وضوح تصویر بالاتر از 5 مگاپیکسل به عنوان رزولوشن بالاتر از وضوح تصویر کلاسیک FULL HD بر طرف شد.ما پهنای باند مورد احتیاج برای چنین دوربین هایی با این سطح بالا از ارسال داده در هر ثانیه مقوله ای بود که شیوه های موجود برای کاهش پهنای باند از MPEG-2 گرفته تا H264 ناکافی به نظر میرسیدند. اینک اما با ارائه ی شیوه ی نوین کاهش پهنای باند به نام H.265 یا (High Efficiency video coding) HEVC در عمل ضریب کاهش پهنای باند به ازای داده های دریافتی از یک دوربین تحت شبکه ثابت برای نمونه , به نصف تقلیل پیدا کرده است.این یعنی از این پس امکان استفاده عملیاتی از دوربین تحت شبکه با کیفیت 4K ویا بالاتر با توجه به پهنای باند مورد نیاز برای این قبیل دوربین ها موجود خواهد بود.

همسویی فناورانه با سخت افزار مهم ترین بخش از ارائه ی یک محصول موفق محسوب میشود.عملیاتی بودن ادعا های کمپانی های سازنده ی دوربین تحت شبکه با سرعت رشد بالا نیازمند بررسی همه جانبه شیوه ها , پروتکل ها و نرم افزارهای ارائه شده توسط این کمپانی هاست.


اطلاعات تکميلي

  • canonical: https://parsysco.ir/مطالب-مفید/دوربینهای-مداربسته/video-transmission

نظر دادن

درباره ما

parsys-electronic

 پارسیس الکترونیک در زمینه سیستمهای حفاظتی امنیتی، سیستمهای هوشمند ساختمان در حال فعالیت می باشد، همچنین با کسب نمایندگیهای رسمی از برندهای معتبر در زمینه دربهای اتوماتیک و دوربینهای مداربسته سهم بزرگی را از بازار این صنعت به خود اختصاص داده است    .

استخدام

parsys-electronic

پارسیس الکترونیک در جهت توسعه واحد فروش خود در فروشگاه مرکزی خود نیرو استخدام می نماید. مدیران فروش و کارشناسان فروشی که تجربه کاری در زمینه دوربین مداربسته، درب اتوماتیک و یا خانه هوشمند را دارا می باشند می توانند رزومه شغلی خود را به ایمیل [email protected] ارسال نمایند .

تماس با ما

فروشگاه مرکزی پارسیس الکترونیک

تهران، خیابان جمهوری، بزرگترین مرکز سیستمهای حفاظتی امنیتی خاورمیانه، پاساژ علاالدین دو 2
تلفــن : 66348335 (9821)
فکس : 66348344 (9821)
تلگرام : 9011504163 (98)