دوربینهای مداربسته

نحوه نصب دوربین مداربسته درآسانسور

یکی از مکان هایی که مشتریان برای نصب دوربین مدار بسته بر آن تاکید زیادی دارند، داخل آسانسور ساختمان است. برای نصب دوربین روش هایی هست که ما یک روش ساده را برای شما عزیزان توضیح می دهیم.
همان طور که می دانید نصب دوربین داخل آسانسور کار سختی است و در اقلب مواقع برای این که نمی توان به خوبی سیم کشی انجام داد از دوربین های وایرلس استفاده می شود. دوربین های وایرلس شاید از لحاظ سیم کشی کار را آسان کنند ولی باعث دردسر های دیگری می شوند. 

راه ساده تری وجود دارد و آن روش سیم کشی است. بسیاری از نصب کنندگان فکر می کنند که سیم باید از بالای کابین وارد شود یا سیم باید از داخل اتاقک آسانسور به کابین برسد. این امر باعث می شود متراژ سیم زیاد شود و پاره شدن سیم در مسیر اتفاق بیفتد.

راه حل چیست؟

 
راه حل بسیار ساده است. در زیر کابین آسانسور فضایی خالی وجود دارد که خیلی ساده می توانید از آن فضا بهترین استفاده را ببرید .
متراژ طولی آسانسور را محاسبه نمایید بعد به همان مقدار سیم در زیر کابین آسانسور قرار دهید. از کنار کابین سیم را به بالای کابین برسانید و به دوربین خود متصل نمایید . سر دیگر سیم را نیز از زیر به دستگاه DVR برسانید. وقتی آسانسور به سمت بالا می رود سیم پایین آسانسور قرار دارد و بدون مانعی با کابین به بالا می رود. در زمان پایین آمدن کابین کابل در زیر کابین جمع می شود و این کار یکی از ساده ترین راه های نصب دوربین مدار بسته درون آسانسور است.
روش دیگر برای نصب دوربین مدار بسته در آسانسور، نصب ترانسمیتر وایرلس است، انواع مختلفی از رسیورها و ترانسمیترهای بی‌سیم در بازار وجود دارد اما باید اطمینان حاصل کنید که یک ترانسمیتر قابل اطمینان را انتخاب می‌کنید. ترانسمیترهای ارزان معمولاً باعث فریز شدن تصویر دوربین می‌شوند. فرستنده ترانسمیتر را در زیر اتاق آسانسور نصب کنید و دوربین را با کابل کواکسیال به فرستنده متصل کنید. گیرنده تراسمیتر را در پایین‌ترین قسمت چاله آسانسور نصب کنید و آن را از طریق کابل به دستگاه DVR متصل کنید. فراموش نکنید که پس از پایان کار طبق قانون حتماً باید اطلاعیه‌ای را مبنی بر اینکه آسانسور مجهز به دوربین مدار بسته می‌باشد در آسانسور نصب کنید.

.


اطلاعات تکميلي

  • canonical: https://parsysco.ir/مطالب-مفید/دوربینهای-مداربسته/elevator-camera-install

نظر دادن

درباره ما

parsys-electronic

 پارسیس الکترونیک در زمینه سیستمهای حفاظتی امنیتی، سیستمهای هوشمند ساختمان در حال فعالیت می باشد، همچنین با کسب نمایندگیهای رسمی از برندهای معتبر در زمینه دربهای اتوماتیک و دوربینهای مداربسته سهم بزرگی را از بازار این صنعت به خود اختصاص داده است    .

استخدام

parsys-electronic

پارسیس الکترونیک در جهت توسعه واحد فروش خود در فروشگاه مرکزی خود نیرو استخدام می نماید. مدیران فروش و کارشناسان فروشی که تجربه کاری در زمینه دوربین مداربسته، درب اتوماتیک و یا خانه هوشمند را دارا می باشند می توانند رزومه شغلی خود را به ایمیل [email protected] ارسال نمایند .

تماس با ما

فروشگاه مرکزی پارسیس الکترونیک

تهران، خیابان جمهوری، بزرگترین مرکز سیستمهای حفاظتی امنیتی خاورمیانه، پاساژ علاالدین دو 2
تلفــن : 66348335 (9821)
فکس : 66348344 (9821)
تلگرام : 9011504163 (98)