دوربینهای مداربسته

مقایسه دوربین مداربسته 4k با 1080P

مقایسه دوربین مداربسته 4k با 1080P

دوربین مداربسته 4K با دوربین مداربسته 1080P چه تفاوتی دارد؟ در این ویدئو بصورت تصویری این دو دوربین با هم مقایسه گردیده اند تا با جزئیات این اختلاف سایز تصویر آگاه شوید.

 

دوربین مداربسته 4K

دوربین مداربسته ای که بتواند تصویر با سایز 2160×3840 تهیه نماید را دوربین مداربسته 4K گویند. البته بایستی در نظر داشت در بازار دوربین مداربسته ایران هر دوربینی که بتواند تصویری با سایز بزرگتر از 1080×1920 ایجاد نماید را به اشتباه دوربین 4K می نامند. سایز تصویر پراستفاده این روزها به علت قیمت دوربین مداربسته، دوربین 1080P یا دومگاپیکسل یا FULL HD می باشد که با نامهای مختلف در بازار دوربین به فروش می رسد. شاید برای شما همکاران دوربین مداربسته پیش آمده باشد که وقتی تصویر اولیه دوربین 4K را به مصرف کننده خود نمایش می دهید تفاوت آنچنانی با تصویر دوربین مداربسته 2مگ در دید اول برداشت ننماید. ولی همانطور که می دانیم تصویر 4K نسبت به تصویر دوربین 2 مگ 4 برابر وضوح بیشتری دارد یا می توان گفت تعداد پیکسل تشکیل دهنده تصویر در این دوربین 4 برابر بیشتر می باشد.  این تفاوت 4 برابری در تصاویر واید مانند خیابان، فروشگاه بزرگ، منظره طبیعی به خوبی قابل لمس نخواهد بود، ولی وقتی که به جزئیات تصویر نیاز داشته باشیم، این تفاوت بصورت فاحش خود را نمایان می کند. فرض کنید در یک طلا فروشی حادثه ای رخ داده است، در این حادثه نیاز به بررسی دقیق جزئیات تصاویر دارید. حال اگر دوربین نصب شده در محل 4K باشد به راحتی ادواتی که می خواهید را می توانید با دقت خوب مشاهده کنید. یا در مثال دیگر فرض کنید در یک تصویر واید از یک خیابان، سرقتی را مشاهده نموده اید. در این سرقت با کمک دوربین 4K به راحتی در صورت تامین شرایط نوری لازم، شماره پلاک خودرو قابل مشاهده خواهد بود.

 

مقایسه تصویر دوربین 4K با 1080P

برای اینکه بصورت عینی گفته های پاراگراف بالا را مشاهده کنید، پارسیس الکترونیک فیلم آموزشی را برای شما زیر نویس کرده است که در این ویدئو به راحتی جزئیات بیان شده قابل لمس خواهند بود. در این ویدئو نصاب دوربین مداربسته، یک دوربین 4K را با یک دوربین 1080P مقایسه می کند. ابتدا یک دوربین 4K در یک نقطه نصب شده و از سوژه تصویر برداری می شود و سپس در همان نقطه تصویر دیگری با دوربین 2 مگاپیکسل گرفته می شود. از مقایسه 2 تصویر 2 دوربین در کنار هم، دید خوبی در خصوص تفاوت تصویر دوربین 4K با 1080P به بازدید کننده داده می شود.

 

ویدئو مقایسه 4K با 1080P

برای مشاهده ویدئو تهیه شده این مقایسه روی آیکون زیر کلیک کنید

 

video-download

 

 

قیمت دوربین 4K

برای مشاهده قیمت و خرید اینترنتی دوربین مداربسته 4K بر روی لوگو پارسیس شاپ کلیک کنید.

 

خرید اینترنتی

 

 


اطلاعات تکميلي

  • canonical: https://parsysco.ir/مطالب-مفید/دوربینهای-مداربسته/4k-vs-1080P

نظر دادن

درباره ما

parsys-electronic

 پارسیس الکترونیک در زمینه سیستمهای حفاظتی امنیتی، سیستمهای هوشمند ساختمان در حال فعالیت می باشد، همچنین با کسب نمایندگیهای رسمی از برندهای معتبر در زمینه دربهای اتوماتیک و دوربینهای مداربسته سهم بزرگی را از بازار این صنعت به خود اختصاص داده است    .

استخدام

parsys-electronic

پارسیس الکترونیک در جهت توسعه واحد فروش خود در فروشگاه مرکزی خود نیرو استخدام می نماید. مدیران فروش و کارشناسان فروشی که تجربه کاری در زمینه دوربین مداربسته، درب اتوماتیک و یا خانه هوشمند را دارا می باشند می توانند رزومه شغلی خود را به ایمیل [email protected] ارسال نمایند .

تماس با ما

فروشگاه مرکزی پارسیس الکترونیک

تهران، خیابان جمهوری، بزرگترین مرکز سیستمهای حفاظتی امنیتی خاورمیانه، پاساژ علاالدین دو 2
تلفــن : 66348335 (9821)
فکس : 66348344 (9821)
تلگرام : 9011504163 (98)