دربهای اتوماتیک

چرا دربهای اتوماتیک هیدرولیک؟

از زمان گسترش دربهای اتوماتیک در بازار ایران، تیپهای مختلفی در این مارکت عرضه شده اند، در این خصوص دربهای اتوماتیک پنوماتیک، دربهای اتوماتیک الکترومکانیک، دربهای اتوماتیک هیدورلیک را می توان بر شمرد. 

پارسیس الکترونیک در این مقاله سعی بر این دارد تا بصورت مختصر و خلاصه تقاوتهای عمده ای که در سیستم دربهای اتوماتیک هیدرولیک با الباقی سیستمهای همچون دربهای اتوماتیک الکترومکانیک یا دربهای اتوماتیک پنوماتیک وجود دارد را بیان نماید.

دربهای اتوماتیک پنوماتیک :  این سیستم پنوماتیک که از باد برای حرکت درب لولایی پارکینگ استفاده می کند از سیستمهای قدیمی برای اتوماتیک کردن دربها بوده است. با توجه به سیستمهای نوین دربهای اتوماتیک اروپایی و آسیایی که وارد بازار ایران شده اند ، به طور کلی می توان سیستم پنوماتیک با توجه به ضعفهای امنیتی و نگهداری سخت آن منسوخ گردیده است.

دربهای اتوماتیک الکترومکانیک : دربهای الکترومکانیک که امروزه بیشترین استفاده را در بین دربهای اتوماتیک پارکینگی از آن خود کرده اند از موتور و گیربکس برای به حرکت در آوردن درب استفاده می کنند. دربهای اتوماتیک در دو تیپ 24 ولت و 220 ولت عرضه می شوند . به جرات می توان گفت در ایران بالای 30 برند اروپایی و آسیایی نسبت به توزیع دربهای اتوماتیک الکترومکانیک اقدام کرده اند. با توجه به ذات سیستمهای الکترومکانیک که استفاده از چرخ دنده و موتور قسمتی جدا نشدنی از این سیستمها می باشند، تردد متراکم و نا محدود از این سیستمها با وجود تبلیغات گسترده در این خصوص توسط سازندگان درب اتوماتیک، قابل انتظار نیست و بایستی برای دربهای اتوماتیک با ترددهای بالا و یا دربهای اتوماتیک سنگین از سیستمهای هیدرولیک استفاده نمود.

 دربهای اتوماتیک هیدرولیک: برای دربهای اتوماتیک سنگین وزن و یا دربهایی که ترددهای زیاد مانند 1000 مرتبه در شبانه روز را تحت پوشش می دهند گزینه ای جز دربهای اتوماتیک هیدرولیک نمی توان معرفی کرد. درب اتوماتیک هیدرولیک در موتور به همراه پمپ روغن تشکیل شده است موتور به همراه پمپ روغن را داخل پیستونی هدایت کرده و باعث خارج شدن شفت اصلی سیستم می شوند ، این مکانیزم درنهایت منجر به حرکت درب اتوماتیک می گردد. دربهای اتوماتیک هیدرولیک در گذشته دارای مشکلاتی مانند سرد شدن درفصل زمستان و نگهداری سخت بودند ولی در سیستمهای جدید و نوینی که توسط برندهای معتبر ایتالیایی مانند FAAC و BFT و . . .  تولید می شوند این مشکلات به کلی برطرف گردیده اند.

 


اطلاعات تکميلي

  • canonical: https://parsysco.ir/مطالب-مفید/دربهای-اتوماتیک/why-hydraulic-gate-opener

1 نظر

  • ارسال شده توسط هانی عظیمی سه شنبه, 04 خرداد 1395 ساعت 15:18

    مختصر و مفید

نظر دادن

درباره ما

parsys-electronic

 پارسیس الکترونیک در زمینه سیستمهای حفاظتی امنیتی، سیستمهای هوشمند ساختمان در حال فعالیت می باشد، همچنین با کسب نمایندگیهای رسمی از برندهای معتبر در زمینه دربهای اتوماتیک و دوربینهای مداربسته سهم بزرگی را از بازار این صنعت به خود اختصاص داده است    .

استخدام

parsys-electronic

پارسیس الکترونیک در جهت توسعه واحد فروش خود در فروشگاه مرکزی خود نیرو استخدام می نماید. مدیران فروش و کارشناسان فروشی که تجربه کاری در زمینه دوربین مداربسته، درب اتوماتیک و یا خانه هوشمند را دارا می باشند می توانند رزومه شغلی خود را به ایمیل [email protected] ارسال نمایند .

تماس با ما

فروشگاه مرکزی پارسیس الکترونیک

تهران، خیابان جمهوری، بزرگترین مرکز سیستمهای حفاظتی امنیتی خاورمیانه، پاساژ علاالدین دو 2
تلفــن : 66348335 (9821)
فکس : 66348344 (9821)
تلگرام : 9011504163 (98)