دوربینهای مداربسته

آموزش انتقال تصویر آموزش انتقال تصویر

آموزش انتقال تصویر P2P

در این مقاله اتاق آموزش پارسیس الکترونیک تحت یک فیلم آموزشی انتقال تصویر P2P با نرم افزار XMEYE را مورد بررسی قرار داده است و شم می توانید با جزئیات این پروسه به راحتی آشنا شوید.

همانگونه که می دانید برای انتقال تصویر دوربین مداربسته راههای متعددی از گذشته تا کنون وجود داشته است. طی سالیان گذشته و افزایش روز افزون استفاده از فضاهای ابری و cloud  server ها کمپانی های دوربین مداربسته هم برای انتقال تصویر به سمت این متد ها رفته اند  و از آنها حداکثر استفاده را برده اند.

راههای انتقال تصویر

  • انتقال تصویر بر بستر IP استاتیک

  • انتقال تصویر بر بستر CLOUD SERVER ( به اصطلاح بازاری P2P)

در مقاله های دیگری از اتاق آموزش پارسیس الکترونیک، انتقال تصویر با IP STATIC مورد آموزش قرار گرفته است و شما دنبال کنندگان عزیز پارسیس الکترونیک با این مقوله تا حد امکان آشنا شده اید.

به علت پیچیدگی انتقال تصویر با IP STATIC شرکتهای تولید کننده DVR و دوربین مداربسته به سمت CLOUD SERVER ها رفته و با استفاده از امکانات نرم افزارهایی مانند XMEYE و غیره راه اندازی انتقال تصویر را به طرز معجزه آسایی آسان نموده اند. همین مهم باعث شده است که دیگر افراد کمتر به سراغ IP STATIC بروند و اکثر نصابان دوربین مداربسته در پروژه های کوچک، مسکونی و تجاری ساده از شیوه P2P برای انتقال تصویر بهره ببرند.

به طور کلی اگر بخواهیم انتقال تصویر P2P را به صورت مختصر شرح دهیم، به عبارت زیر می باشد.

کمپانی سازنده DVR با یک سرور فضای ابری قراردادی منعقد کرده که به ازا هر دستگاه DVR یک کد اختصاصی و پسورد در فضای ابری برای آپلود تصاویر در این فضا تخصیص داده است.

وقتی شما دستگاه DVR  دوربین مداربسته را نصب می کنید کافی است این کد اختصاصی و پسورد را در نرم افزاری که سازنده همراه دستگاه خود ارائه نموده است و یا معرفی کرده وارد کنید، به همین راحتی تصاویر برای شما نمایش داده می شوند.

کمپانی های سازنده DVR راههای بسیار ساده ای برای این پروسه نصب نرم افزار، وارد کردن کد و پسورد در نظر گرفته اند.  آنها با استفاده از QR CODE توانسته اند شما را به راحتی لینک دانلود نرم افزار هدایت کرده و با یک QR CODE  دیگر اطلاعات کدکاربری و پسورد را داخل نرم افزار بارگذاری نمایند.

پس اگر بخواهیم پروسه انتقال تصویر P2P را به طور خلاصه بیان کنیم شامل موارد زیرمی شود:

  • کابل شبکه اینترنت را به دستگاه DVR  متصل کنید

  • وارد منو راه اندازی سریع دستگاه DVR  شوید

  • QRCODE نرم افزار را از روی صفحه نمایش با گوشی هوشمند اسکن کنید و وارد محیط دانلود و نصب نرم افزار شوید( در فیلم آموزشی شما با نرم افزار XMEYE آشنا می شوید)

    xmeye software
  • پس از نصب وارد منو DVR شده و بر روی قسمت NETWORK یا شبکه رفته و کد P2P را از داخل نرم افزار XMEYE اسکن کنید.

  • پس از طی این مراحل یک نام برای دستگاه DVR  خود در نظر می گیرید.

به همین راحتی انتقال تصویرشما راه اندازی شده است و میتوانید تصاویر را بر روی گوشی یا وسایل دیگر مشاهده کنید.

البته قابل توجه می باشد که به هیچ عنوان نمی توان برتری IP STATIC را نسبت به P2P کتمان کرد. سرورهای فضای ابری مانند هر سرور دیگر امکان قطعی، فیلتر شدن و . . . را خواهند داشت. در صورتیکه انتقال تصویر دوربین مداربسته برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است حتما از IP STATIC استفاده نمایید.

 

 

video-download

 


نظر دادن

استخدام

شرکت پارسیس الکترونیک همواره بر این عقیده بوده است که ایستادگی در بلندای این صنعت بدون پشتوانه پرسنل امین و سخت کوش میسر نمی باشد. لذا از اشخاصی که تمایل به فگیت فروشگاهی سیب

 

درباره ما

parsys-electronic

شرکت پارسیس الکترونیک با هدف رشد علمی و افزایش میزان استفاده از سیستمهای حفاظتی امنیتی، سیستمهای هوشمند ساختمان فعالیت خود را ادامه می دهد، پارسیس الکترونیک با کسب نمایندگیهای رسمی از برندهای معتبر در زمینه دربهای اتوماتیک و دوربینهای مداربسته سهم بزرگی را از بازار این صنعت به خود اختصاص داده است    .

تماس با ما

فروشگاه مرکزی پارسیس الکترونیک

تهران، خیابان جمهوری، بزرگترین مرکز سیستمهای حفاظتی امنیتی خاورمیانه، پاساژ علاالدین دو 2
تلفـــن: 66348335 (9821)
فکس : 66348344 (9821)

عضویت در خبر نامه

از جدیدترین محصولات و تخفیف های ما آگاه شوید..